Spolehlivost podle STK · 809 prohlídek · Sportovní auta · Německo

BMW M2

Při pravidelné technické kontrole má BMW M2 vážnou nebo nebezpečnou závadu v 3,6 % případů. Auta na STK jsou v průměru 5,3 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to na úrovni průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 66 000 km.

Neúspěšných prohlídek
3,6%
závada B nebo C
Proti průměru
+1%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
5,3let
při prohlídce
Prohlídek v datech
809
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 3 4 5 6 7 8 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 5,2 % BMW M2: 1,1 %
  • BMW M2
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW M2Všechna osobní auta
3 roky3,1 %2,4 %
4 roky4,1 %3,3 %
5 let4,1 %2,9 %
6 let3,7 %4,0 %
7 let3,7 %4,0 %
8 let1,1 %5,2 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – M2Všechna autaNajeto (medián)
3 roky 127 3,1 % 2,4 % 19 000 km
4 roky 172 4,1 % 3,3 % 28 000 km
5 let 146 4,1 % 2,9 % 40 000 km
6 let 164 3,7 % 4,0 % 54 000 km
7 let 82 3,7 % 4,0 % 70 000 km
8 let 88 1,1 % 5,2 % 66 000 km

Ročníky

M2 podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

M2 na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 846 5,3 roku 3,5 % ≈ průměr 9 900 km

Závady

Na co se u M2 na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →52,2 na 100 Stav skel 3.2 4,8 Tabulky registrační značky 0.1 1,4 Kola a pneumatiky 5.2 1,1 Výfukové emise 8.2 0,9 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,6 Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,6 Identifikace vozidla 0.3 0,4 Směrová a výstražná světla 4.4 0,4 Kabina a karoserie 6.2 0,4 Lékárnička 7.5 0,4

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik M2 obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
0 50 000 100 000 150 000 1 3 4 5 6 7 8 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 129 000 km BMW M2: 66 400 km
  • BMW M2
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříBMW M2Všechna auta
1 rok13 200 km17 700 km
3 roky19 400 km61 900 km
4 roky28 200 km69 600 km
5 let40 200 km85 500 km
6 let53 800 km94 300 km
7 let69 600 km116 300 km
8 let66 400 km129 000 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
1 rok939 00013 00022 00013 200
3 roky4611 00019 00039 0006 500
4 roky5913 00028 00045 0007 000
5 let8726 00040 00063 0008 000
6 let10332 00054 00075 0009 000
7 let7537 00070 00093 0009 900
8 let9345 00066 00099 0008 300

Kupujete BMW M2? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Sportovní auta

Srovnat s…

Žebříček segmentu

BMW

Další modely BMW

Všechny modely