Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW M2 vs. Mazda MX-5

BMW M2 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 58 % častěji než Mazda MX-5 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je M2 na úrovni průměru, MX-5 −36 % proti průměru.

BMW M2Mazda MX-5
Neúspěšných prohlídek3,6 %5,7 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−36 %
Průměrné stáří při prohlídce5,3 roku18,7 roku
Prohlídek v datech8099 834

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Mazda MX-5: 4,0 % BMW M2: 1,1 %
  • BMW M2
  • Mazda MX-5
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW M2Mazda MX-5Všechna osobní auta
3 roky3,1 %1,2 %2,4 %
4 roky4,1 %2,1 %3,3 %
5 let4,1 %1,2 %2,9 %
6 let3,7 %1,6 %4,0 %
7 let3,7 %2,0 %4,0 %
8 let1,1 %3,7 %5,2 %
9 let–2,9 %5,2 %
10 let–3,6 %6,4 %
11 let–3,9 %6,6 %
12 let–3,3 %7,7 %
13 let–3,5 %7,7 %
14 let–10,2 %8,7 %
15 let–6,2 %8,8 %
16 let–3,9 %9,6 %
17 let–4,2 %9,5 %
18 let–6,0 %10,0 %
19 let–7,6 %10,0 %
20 let–3,8 %10,4 %
21 let–6,7 %10,5 %
22 let–7,4 %10,8 %
23 let–7,5 %10,8 %
24 let–5,2 %11,0 %
25 let–8,4 %11,3 %
26 let–8,5 %11,2 %
27 let–8,3 %11,0 %
28 let–6,0 %10,9 %
29 let–4,0 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříM2MX-5Všechna autaNajeto – M2Najeto – MX-5
3 roky 3,1 % 1,2 % 2,4 % 19 000 km 21 000 km
4 roky 4,1 % 2,1 % 3,3 % 28 000 km 20 000 km
5 let 4,1 % 1,2 % 2,9 % 40 000 km 30 000 km
6 let 3,7 % 1,6 % 4,0 % 54 000 km 36 000 km
7 let 3,7 % 2,0 % 4,0 % 70 000 km 50 000 km
8 let 1,1 % 3,7 % 5,2 % 66 000 km 53 000 km
9 let – 2,9 % 5,2 % – 74 000 km
10 let – 3,6 % 6,4 % – 58 000 km
11 let – 3,9 % 6,6 % – –
12 let – 3,3 % 7,7 % – 97 000 km
13 let – 3,5 % 7,7 % – 89 000 km
14 let – 10,2 % 8,7 % – 121 000 km
15 let – 6,2 % 8,8 % – 137 000 km
16 let – 3,9 % 9,6 % – 151 000 km
17 let – 4,2 % 9,5 % – 141 000 km
18 let – 6,0 % 10,0 % – 150 000 km
19 let – 7,6 % 10,0 % – 150 000 km
20 let – 3,8 % 10,4 % – 154 000 km
21 let – 6,7 % 10,5 % – 166 000 km
22 let – 7,4 % 10,8 % – 168 000 km
23 let – 7,5 % 10,8 % – 170 000 km
24 let – 5,2 % 11,0 % – 178 000 km
25 let – 8,4 % 11,3 % – 182 000 km
26 let – 8,5 % 11,2 % – –
27 let – 8,3 % 11,0 % – –
28 let – 6,0 % 10,9 % – –
29 let – 4,0 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadM2MX-5Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,6 24,1 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,6 20,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 0,4 18,8 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,1 15,0 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 0,1 8,2 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,2 6,3 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 0,0 5,6 11,3
Stav skel 3.2 4,8 4,6 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW M2
M2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8463,5 %≈ průměr
Mazda MX-5
MX-5ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8 8335,4 %−39 %

Vybíráte mezi M2 a MX-5? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW M2 · Mazda MX-5 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání