Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW M2 vs. Ford Mustang

Ve spolehlivosti podle STK se BMW M2 a Ford Mustang stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je M2 na úrovni průměru, Mustang −8 % proti průměru.

BMW M2Ford Mustang
Neúspěšných prohlídek3,6 %5,0 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−8 %
Průměrné stáří při prohlídce5,3 roku9,3 roku
Prohlídek v datech80911 114

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 12 15 18 20 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,4 % Ford Mustang: 3,3 % BMW M2: 1,1 %
  • BMW M2
  • Ford Mustang
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW M2Ford MustangVšechna osobní auta
3 roky3,1 %3,5 %2,4 %
4 roky4,1 %4,3 %3,3 %
5 let4,1 %5,2 %2,9 %
6 let3,7 %4,2 %4,0 %
7 let3,7 %4,2 %4,0 %
8 let1,1 %5,7 %5,2 %
9 let–4,4 %5,2 %
10 let–5,1 %6,4 %
11 let–4,7 %6,6 %
12 let–4,7 %7,7 %
13 let–6,0 %7,7 %
14 let–6,2 %8,7 %
15 let–9,5 %8,8 %
16 let–5,0 %9,6 %
17 let–8,6 %9,5 %
18 let–4,4 %10,0 %
19 let–6,7 %10,0 %
20 let–3,3 %10,4 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříM2MustangVšechna autaNajeto – M2Najeto – Mustang
3 roky 3,1 % 3,5 % 2,4 % 19 000 km 29 000 km
4 roky 4,1 % 4,3 % 3,3 % 28 000 km 38 000 km
5 let 4,1 % 5,2 % 2,9 % 40 000 km 43 000 km
6 let 3,7 % 4,2 % 4,0 % 54 000 km 43 000 km
7 let 3,7 % 4,2 % 4,0 % 70 000 km 58 000 km
8 let 1,1 % 5,7 % 5,2 % 66 000 km 59 000 km
9 let – 4,4 % 5,2 % – 78 000 km
10 let – 5,1 % 6,4 % – 95 000 km
11 let – 4,7 % 6,6 % – 114 000 km
12 let – 4,7 % 7,7 % – 124 000 km
13 let – 6,0 % 7,7 % – 115 000 km
14 let – 6,2 % 8,7 % – 108 000 km
15 let – 9,5 % 8,8 % – 119 000 km
16 let – 5,0 % 9,6 % – 115 000 km
17 let – 8,6 % 9,5 % – 91 000 km
18 let – 4,4 % 10,0 % – 86 000 km
19 let – 6,7 % 10,0 % – 103 000 km
20 let – 3,3 % 10,4 % – 107 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadM2MustangVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,6 5,7 52,2
Stav skel 3.2 4,8 2,9 10,9
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,6 4,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,1 3,7 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 0,1 3,4 15,6
Kabina a karoserie 6.2 0,4 2,6 43,0
Nápravy 5.1 0,2 1,5 6,7
Kola a pneumatiky 5.2 1,1 1,5 1,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW M2
M2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8463,5 %≈ průměr
Ford Mustang
MustangProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín10 6154,9 %−9 %
Plyn (LPG, CNG)20010,5 %+52 %

Vybíráte mezi M2 a Mustang? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW M2 · Ford Mustang · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání