Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW Řada 2 vs. Chevrolet Camaro

Ve spolehlivosti podle STK se BMW Řada 2 a Chevrolet Camaro stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 2 −9 % proti průměru, Camaro −15 % proti průměru.

BMW Řada 2Chevrolet Camaro
Neúspěšných prohlídek3,6 %5,1 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−15 %
Průměrné stáří při prohlídce6,1 roku11,6 roku
Prohlídek v datech6 1072 241

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 13 15 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 8,8 % Chevrolet Camaro: 8,3 % BMW Řada 2: 2,3 %
  • BMW Řada 2
  • Chevrolet Camaro
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 2Chevrolet CamaroVšechna osobní auta
3 roky2,2 %1,2 %2,4 %
4 roky4,1 %2,0 %3,3 %
5 let2,4 %5,2 %2,9 %
6 let4,2 %5,1 %4,0 %
7 let4,0 %5,3 %4,0 %
8 let5,0 %5,6 %5,2 %
9 let3,5 %10,4 %5,2 %
10 let4,4 %5,8 %6,4 %
11 let2,3 %2,2 %6,6 %
12 let–6,9 %7,7 %
13 let–2,0 %7,7 %
14 let–4,8 %8,7 %
15 let–8,3 %8,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 2CamaroVšechna autaNajeto – Řada 2Najeto – Camaro
3 roky 2,2 % 1,2 % 2,4 % 69 000 km 30 000 km
4 roky 4,1 % 2,0 % 3,3 % 77 000 km 37 000 km
5 let 2,4 % 5,2 % 2,9 % 86 000 km 59 000 km
6 let 4,2 % 5,1 % 4,0 % 100 000 km 55 000 km
7 let 4,0 % 5,3 % 4,0 % 105 000 km 70 000 km
8 let 5,0 % 5,6 % 5,2 % 126 000 km 79 000 km
9 let 3,5 % 10,4 % 5,2 % 140 000 km 87 000 km
10 let 4,4 % 5,8 % 6,4 % 146 000 km 91 000 km
11 let 2,3 % 2,2 % 6,6 % 161 000 km 90 000 km
12 let – 6,9 % 7,7 % – 102 000 km
13 let – 2,0 % 7,7 % – 118 000 km
14 let – 4,8 % 8,7 % – 119 000 km
15 let – 8,3 % 8,8 % – 98 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 2CamaroVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 2,5 10,9 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,5 8,4 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 1,0 8,1 29,3
Kabina a karoserie 6.2 0,8 5,9 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 0,8 5,8 15,6
Stav skel 3.2 4,2 3,9 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,5 3,0 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 2,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %
Chevrolet Camaro
CamaroProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 0325,0 %−15 %

Vybíráte mezi Řada 2 a Camaro? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 2 · Chevrolet Camaro · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání