Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW Řada 2 vs. Mercedes-Benz SL

BMW Řada 2 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 156 % častěji než Mercedes-Benz SL stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 2 −9 % proti průměru, SL −64 % proti průměru.

BMW Řada 2Mercedes-Benz SL
Neúspěšných prohlídek3,6 %3,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−64 %
Průměrné stáří při prohlídce6,1 roku20,2 roku
Prohlídek v datech6 1073 349

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Mercedes-Benz SL: 3,7 % BMW Řada 2: 2,3 %
  • BMW Řada 2
  • Mercedes-Benz SL
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 2Mercedes-Benz SLVšechna osobní auta
3 roky2,2 %–2,4 %
4 roky4,1 %–3,3 %
5 let2,4 %–2,9 %
6 let4,2 %–4,0 %
7 let4,0 %–4,0 %
8 let5,0 %1,3 %5,2 %
9 let3,5 %1,4 %5,2 %
10 let4,4 %2,2 %6,4 %
11 let2,3 %1,4 %6,6 %
12 let–2,2 %7,7 %
13 let–5,2 %7,7 %
14 let–3,2 %8,7 %
15 let–1,2 %8,8 %
16 let–4,2 %9,6 %
17 let–3,0 %9,5 %
18 let–2,6 %10,0 %
19 let–4,3 %10,0 %
20 let–3,2 %10,4 %
21 let–4,1 %10,5 %
22 let–3,5 %10,8 %
23 let–5,7 %10,8 %
24 let–3,2 %11,0 %
25 let–3,3 %11,3 %
26 let–3,5 %11,2 %
27 let–0,8 %11,0 %
28 let–6,0 %10,9 %
29 let–3,7 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 2SLVšechna autaNajeto – Řada 2Najeto – SL
3 roky 2,2 % – 2,4 % 69 000 km –
4 roky 4,1 % – 3,3 % 77 000 km –
5 let 2,4 % – 2,9 % 86 000 km –
6 let 4,2 % – 4,0 % 100 000 km –
7 let 4,0 % – 4,0 % 105 000 km –
8 let 5,0 % 1,3 % 5,2 % 126 000 km –
9 let 3,5 % 1,4 % 5,2 % 140 000 km –
10 let 4,4 % 2,2 % 6,4 % 146 000 km –
11 let 2,3 % 1,4 % 6,6 % 161 000 km –
12 let – 2,2 % 7,7 % – 65 000 km
13 let – 5,2 % 7,7 % – 86 000 km
14 let – 3,2 % 8,7 % – –
15 let – 1,2 % 8,8 % – –
16 let – 4,2 % 9,6 % – 85 000 km
17 let – 3,0 % 9,5 % – 89 000 km
18 let – 2,6 % 10,0 % – 116 000 km
19 let – 4,3 % 10,0 % – 110 000 km
20 let – 3,2 % 10,4 % – 121 000 km
21 let – 4,1 % 10,5 % – 123 000 km
22 let – 3,5 % 10,8 % – 117 000 km
23 let – 5,7 % 10,8 % 67 000 km 133 000 km
24 let – 3,2 % 11,0 % 76 000 km 144 000 km
25 let – 3,3 % 11,3 % 70 000 km –
26 let – 3,5 % 11,2 % – –
27 let – 0,8 % 11,0 % – –
28 let – 6,0 % 10,9 % – –
29 let – 3,7 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 2SLVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 2,5 5,9 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,5 5,6 43,2
Mechanický stav řízení 2.1 0,8 4,5 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 1,0 4,4 29,3
Stav skel 3.2 4,2 2,6 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,5 3,2 18,1
Kabina a karoserie 6.2 0,8 3,0 43,0
Nápravy 5.1 0,2 2,4 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %
Mercedes-Benz SL
SLProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 9433,4 %−64 %

Vybíráte mezi Řada 2 a SL? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 2 · Mercedes-Benz SL · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání