Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW Řada 2 vs. Toyota Celica

Ve spolehlivosti podle STK se BMW Řada 2 a Toyota Celica stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 2 −9 % proti průměru, Celica −10 % proti průměru.

BMW Řada 2Toyota Celica
Neúspěšných prohlídek3,6 %9,0 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−10 %
Průměrné stáří při prohlídce6,1 roku24,6 roku
Prohlídek v datech6 1072 050

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 19 22 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Toyota Celica: 7,1 % BMW Řada 2: 2,3 %
  • BMW Řada 2
  • Toyota Celica
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 2Toyota CelicaVšechna osobní auta
3 roky2,2 %–2,4 %
4 roky4,1 %–3,3 %
5 let2,4 %–2,9 %
6 let4,2 %–4,0 %
7 let4,0 %–4,0 %
8 let5,0 %–5,2 %
9 let3,5 %–5,2 %
10 let4,4 %–6,4 %
11 let2,3 %–6,6 %
19 let–2,2 %10,0 %
20 let–13,6 %10,4 %
21 let–10,0 %10,5 %
22 let–7,6 %10,8 %
23 let–11,5 %10,8 %
24 let–9,4 %11,0 %
25 let–12,6 %11,3 %
26 let–9,4 %11,2 %
27 let–4,8 %11,0 %
28 let–13,5 %10,9 %
29 let–7,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 2CelicaVšechna autaNajeto – Řada 2Najeto – Celica
3 roky 2,2 % – 2,4 % 69 000 km –
4 roky 4,1 % – 3,3 % 77 000 km –
5 let 2,4 % – 2,9 % 86 000 km –
6 let 4,2 % – 4,0 % 100 000 km –
7 let 4,0 % – 4,0 % 105 000 km –
8 let 5,0 % – 5,2 % 126 000 km –
9 let 3,5 % – 5,2 % 140 000 km –
10 let 4,4 % – 6,4 % 146 000 km –
11 let 2,3 % – 6,6 % 161 000 km –
19 let – 2,2 % 10,0 % – –
20 let – 13,6 % 10,4 % – –
21 let – 10,0 % 10,5 % – 218 000 km
22 let – 7,6 % 10,8 % – 223 000 km
23 let – 11,5 % 10,8 % 67 000 km 212 000 km
24 let – 9,4 % 11,0 % 76 000 km 214 000 km
25 let – 12,6 % 11,3 % 70 000 km 227 000 km
26 let – 9,4 % 11,2 % – –
27 let – 4,8 % 11,0 % – –
28 let – 13,5 % 10,9 % – –
29 let – 7,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 2CelicaVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 2,5 57,8 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,5 48,5 43,2
Kabina a karoserie 6.2 0,8 42,5 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 1,0 36,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,5 19,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 0,8 19,0 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 12,4 11,3
Stav skel 3.2 4,2 8,8 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %
Toyota Celica
CelicaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 5389,8 %−8 %

Vybíráte mezi Řada 2 a Celica? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 2 · Toyota Celica · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání