Spolehlivost podle STK · 2 050 prohlídek · Sportovní auta · Japonsko

Toyota Celica

Při pravidelné technické kontrole má Toyota Celica vážnou nebo nebezpečnou závadu v 9,0 % případů. Auta na STK jsou v průměru 24,6 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to −10 % proti průměru.

Neúspěšných prohlídek
9,0%
závada B nebo C
Proti průměru
−10%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
24,6let
při prohlídce
Prohlídek v datech
2 050
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 19 21 23 25 27 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Toyota Celica: 7,1 %
  • Toyota Celica
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříToyota CelicaVšechna osobní auta
19 let2,2 %10,0 %
20 let13,6 %10,4 %
21 let10,0 %10,5 %
22 let7,6 %10,8 %
23 let11,5 %10,8 %
24 let9,4 %11,0 %
25 let12,6 %11,3 %
26 let9,4 %11,2 %
27 let4,8 %11,0 %
28 let13,5 %10,9 %
29 let7,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – CelicaVšechna autaNajeto (medián)
19 let 93 2,2 % 10,0 % –
20 let 147 13,6 % 10,4 % –
21 let 150 10,0 % 10,5 % 218 000 km
22 let 171 7,6 % 10,8 % 223 000 km
23 let 157 11,5 % 10,8 % 212 000 km
24 let 192 9,4 % 11,0 % 214 000 km
25 let 159 12,6 % 11,3 % 227 000 km
26 let 138 9,4 % 11,2 % –
27 let 104 4,8 % 11,0 % –
28 let 96 13,5 % 10,9 % –
29 let 85 7,1 % 10,6 % –

Ročníky

Celica podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

Celica na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 1 538 23,2 roku 9,8 % −8 % 9 400 km

Závady

Na co se u Celica na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →57,8 na 100 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 57,8 Podvozek, rám a výfuk 6.1 48,5 Kabina a karoserie 6.2 42,5 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 36,3 Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 19,8 Mechanický stav řízení 2.1 19,0 Osvětlení registrační značky 4.7 12,4 Stav skel 3.2 8,8 Nápravy 5.1 6,0 Výfukové emise 8.2 5,4

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik Celica obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
210 000 215 000 220 000 225 000 230 000 21 22 23 24 25 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 218 400 km Toyota Celica: 226 700 km
  • Toyota Celica
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříToyota CelicaVšechna auta
21 let217 700 km227 600 km
22 let223 200 km227 100 km
23 let211 700 km225 400 km
24 let214 000 km223 500 km
25 let226 700 km218 400 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
21 let56190 000218 000241 00010 400
22 let60194 000223 000247 00010 100
23 let58182 000212 000244 0009 200
24 let105171 000214 000251 0008 900
25 let107189 000227 000277 0009 100

Kupujete Toyota Celica? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Sportovní auta

Srovnat s…

Žebříček segmentu

Toyota

Další modely Toyota

Všechny modely