Srovnání podle STK · Sportovní auta

Ford Mustang vs. Toyota Celica

Ve spolehlivosti podle STK se Ford Mustang a Toyota Celica stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Mustang −8 % proti průměru, Celica −10 % proti průměru.

Ford MustangToyota Celica
Neúspěšných prohlídek5,0 %9,0 %
Proti průměru (stejné stáří)−8 %−10 %
Průměrné stáří při prohlídce9,3 roku24,6 roku
Prohlídek v datech11 1142 050

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Toyota Celica: 7,1 % Ford Mustang: 3,3 %
  • Ford Mustang
  • Toyota Celica
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord MustangToyota CelicaVšechna osobní auta
3 roky3,5 %–2,4 %
4 roky4,3 %–3,3 %
5 let5,2 %–2,9 %
6 let4,2 %–4,0 %
7 let4,2 %–4,0 %
8 let5,7 %–5,2 %
9 let4,4 %–5,2 %
10 let5,1 %–6,4 %
11 let4,7 %–6,6 %
12 let4,7 %–7,7 %
13 let6,0 %–7,7 %
14 let6,2 %–8,7 %
15 let9,5 %–8,8 %
16 let5,0 %–9,6 %
17 let8,6 %–9,5 %
18 let4,4 %–10,0 %
19 let6,7 %2,2 %10,0 %
20 let3,3 %13,6 %10,4 %
21 let–10,0 %10,5 %
22 let–7,6 %10,8 %
23 let–11,5 %10,8 %
24 let–9,4 %11,0 %
25 let–12,6 %11,3 %
26 let–9,4 %11,2 %
27 let–4,8 %11,0 %
28 let–13,5 %10,9 %
29 let–7,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMustangCelicaVšechna autaNajeto – MustangNajeto – Celica
3 roky 3,5 % – 2,4 % 29 000 km –
4 roky 4,3 % – 3,3 % 38 000 km –
5 let 5,2 % – 2,9 % 43 000 km –
6 let 4,2 % – 4,0 % 43 000 km –
7 let 4,2 % – 4,0 % 58 000 km –
8 let 5,7 % – 5,2 % 59 000 km –
9 let 4,4 % – 5,2 % 78 000 km –
10 let 5,1 % – 6,4 % 95 000 km –
11 let 4,7 % – 6,6 % 114 000 km –
12 let 4,7 % – 7,7 % 124 000 km –
13 let 6,0 % – 7,7 % 115 000 km –
14 let 6,2 % – 8,7 % 108 000 km –
15 let 9,5 % – 8,8 % 119 000 km –
16 let 5,0 % – 9,6 % 115 000 km –
17 let 8,6 % – 9,5 % 91 000 km –
18 let 4,4 % – 10,0 % 86 000 km –
19 let 6,7 % 2,2 % 10,0 % 103 000 km –
20 let 3,3 % 13,6 % 10,4 % 107 000 km –
21 let – 10,0 % 10,5 % 107 000 km 218 000 km
22 let – 7,6 % 10,8 % – 223 000 km
23 let – 11,5 % 10,8 % – 212 000 km
24 let – 9,4 % 11,0 % – 214 000 km
25 let – 12,6 % 11,3 % – 227 000 km
26 let – 9,4 % 11,2 % – –
27 let – 4,8 % 11,0 % – –
28 let – 13,5 % 10,9 % – –
29 let – 7,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMustangCelicaVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 5,7 57,8 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 4,2 48,5 43,2
Kabina a karoserie 6.2 2,6 42,5 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 3,7 36,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 1,4 19,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 3,4 19,0 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 1,4 12,4 11,3
Stav skel 3.2 2,9 8,8 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford Mustang
MustangProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín10 6154,9 %−9 %
Plyn (LPG, CNG)20010,5 %+52 %
Toyota Celica
CelicaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 5389,8 %−8 %

Vybíráte mezi Mustang a Celica? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford Mustang · Toyota Celica · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání