Srovnání podle STK · Střední třída

BMW Řada 3 vs. Ford Sierra

Ford Sierra má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 28 % častěji než BMW Řada 3 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 3 −15 % proti průměru, Sierra +8 % proti průměru.

BMW Řada 3Ford Sierra
Neúspěšných prohlídek7,4 %9,4 %
Proti průměru (stejné stáří)−15 %+8 %
Průměrné stáří při prohlídce17,0 roku28,7 roku
Prohlídek v datech133 1001 133

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Ford Sierra: 10,0 % BMW Řada 3: 9,5 %
  • BMW Řada 3
  • Ford Sierra
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 3Ford SierraVšechna osobní auta
3 roky2,9 %–2,4 %
4 roky4,5 %–3,3 %
5 let3,1 %–2,9 %
6 let4,1 %–4,0 %
7 let4,8 %–4,0 %
8 let4,9 %–5,2 %
9 let5,5 %–5,2 %
10 let7,0 %–6,4 %
11 let5,9 %–6,6 %
12 let7,4 %–7,7 %
13 let6,4 %–7,7 %
14 let6,9 %–8,7 %
15 let7,6 %–8,8 %
16 let7,3 %–9,6 %
17 let8,2 %–9,5 %
18 let8,1 %–10,0 %
19 let8,3 %–10,0 %
20 let9,0 %–10,4 %
21 let8,5 %–10,5 %
22 let8,7 %–10,8 %
23 let8,5 %–10,8 %
24 let9,2 %–11,0 %
25 let9,0 %–11,3 %
26 let8,3 %–11,2 %
27 let8,8 %–11,0 %
28 let9,3 %–10,9 %
29 let9,5 %10,0 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 3SierraVšechna autaNajeto – Řada 3Najeto – Sierra
3 roky 2,9 % – 2,4 % 83 000 km –
4 roky 4,5 % – 3,3 % 100 000 km –
5 let 3,1 % – 2,9 % 119 000 km –
6 let 4,1 % – 4,0 % 128 000 km –
7 let 4,8 % – 4,0 % 147 000 km –
8 let 4,9 % – 5,2 % 171 000 km –
9 let 5,5 % – 5,2 % 195 000 km –
10 let 7,0 % – 6,4 % 211 000 km –
11 let 5,9 % – 6,6 % 230 000 km –
12 let 7,4 % – 7,7 % 231 000 km –
13 let 6,4 % – 7,7 % 243 000 km –
14 let 6,9 % – 8,7 % 248 000 km –
15 let 7,6 % – 8,8 % 263 000 km –
16 let 7,3 % – 9,6 % 261 000 km –
17 let 8,2 % – 9,5 % 269 000 km –
18 let 8,1 % – 10,0 % 277 000 km –
19 let 8,3 % – 10,0 % 284 000 km –
20 let 9,0 % – 10,4 % 286 000 km –
21 let 8,5 % – 10,5 % 282 000 km –
22 let 8,7 % – 10,8 % 285 000 km –
23 let 8,5 % – 10,8 % 280 000 km –
24 let 9,2 % – 11,0 % 275 000 km –
25 let 9,0 % – 11,3 % 271 000 km –
26 let 8,3 % – 11,2 % – –
27 let 8,8 % – 11,0 % – –
28 let 9,3 % – 10,9 % – –
29 let 9,5 % 10,0 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 3SierraVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 47,4 84,9 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 31,0 68,7 43,2
Kabina a karoserie 6.2 30,9 57,2 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 28,2 26,3 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 17,6 26,8 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 13,1 23,7 18,1
Nápravy 5.1 8,4 15,0 6,7
Stav skel 3.2 11,0 10,5 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 3
Řada 3ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín51 6948,0 %−17 %
Nafta73 0696,9 %−14 %
Plyn (LPG, CNG)2 24310,7 %+4 %
Ford Sierra
SierraProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín21610,2 %−6 %

Vybíráte mezi Řada 3 a Sierra? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 3 · Ford Sierra · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání