Srovnání podle STK · Sportovní auta

Chevrolet Camaro vs. Ford Mustang

Ve spolehlivosti podle STK se Chevrolet Camaro a Ford Mustang stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Camaro −15 % proti průměru, Mustang −8 % proti průměru.

Chevrolet CamaroFord Mustang
Neúspěšných prohlídek5,1 %5,0 %
Proti průměru (stejné stáří)−15 %−8 %
Průměrné stáří při prohlídce11,6 roku9,3 roku
Prohlídek v datech2 24111 114

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 12 15 18 20 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,4 % Ford Mustang: 3,3 % Chevrolet Camaro: 8,3 %
  • Chevrolet Camaro
  • Ford Mustang
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříChevrolet CamaroFord MustangVšechna osobní auta
3 roky1,2 %3,5 %2,4 %
4 roky2,0 %4,3 %3,3 %
5 let5,2 %5,2 %2,9 %
6 let5,1 %4,2 %4,0 %
7 let5,3 %4,2 %4,0 %
8 let5,6 %5,7 %5,2 %
9 let10,4 %4,4 %5,2 %
10 let5,8 %5,1 %6,4 %
11 let2,2 %4,7 %6,6 %
12 let6,9 %4,7 %7,7 %
13 let2,0 %6,0 %7,7 %
14 let4,8 %6,2 %8,7 %
15 let8,3 %9,5 %8,8 %
16 let–5,0 %9,6 %
17 let–8,6 %9,5 %
18 let–4,4 %10,0 %
19 let–6,7 %10,0 %
20 let–3,3 %10,4 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCamaroMustangVšechna autaNajeto – CamaroNajeto – Mustang
3 roky 1,2 % 3,5 % 2,4 % 30 000 km 29 000 km
4 roky 2,0 % 4,3 % 3,3 % 37 000 km 38 000 km
5 let 5,2 % 5,2 % 2,9 % 59 000 km 43 000 km
6 let 5,1 % 4,2 % 4,0 % 55 000 km 43 000 km
7 let 5,3 % 4,2 % 4,0 % 70 000 km 58 000 km
8 let 5,6 % 5,7 % 5,2 % 79 000 km 59 000 km
9 let 10,4 % 4,4 % 5,2 % 87 000 km 78 000 km
10 let 5,8 % 5,1 % 6,4 % 91 000 km 95 000 km
11 let 2,2 % 4,7 % 6,6 % 90 000 km 114 000 km
12 let 6,9 % 4,7 % 7,7 % 102 000 km 124 000 km
13 let 2,0 % 6,0 % 7,7 % 118 000 km 115 000 km
14 let 4,8 % 6,2 % 8,7 % 119 000 km 108 000 km
15 let 8,3 % 9,5 % 8,8 % 98 000 km 119 000 km
16 let – 5,0 % 9,6 % – 115 000 km
17 let – 8,6 % 9,5 % – 91 000 km
18 let – 4,4 % 10,0 % – 86 000 km
19 let – 6,7 % 10,0 % – 103 000 km
20 let – 3,3 % 10,4 % – 107 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCamaroMustangVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 10,9 5,7 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 8,4 4,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 8,1 3,7 29,3
Kabina a karoserie 6.2 5,9 2,6 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 5,8 3,4 15,6
Stav skel 3.2 3,9 2,9 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,0 1,4 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 2,5 1,4 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Chevrolet Camaro
CamaroProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 0325,0 %−15 %
Ford Mustang
MustangProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín10 6154,9 %−9 %
Plyn (LPG, CNG)20010,5 %+52 %

Vybíráte mezi Camaro a Mustang? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Chevrolet Camaro · Ford Mustang · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání