Srovnání podle STK · Sportovní auta

Chevrolet Camaro vs. Porsche 911

Chevrolet Camaro má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 138 % častěji než Porsche 911 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Camaro −15 % proti průměru, 911 −64 % proti průměru.

Chevrolet CamaroPorsche 911
Neúspěšných prohlídek5,1 %2,6 %
Proti průměru (stejné stáří)−15 %−64 %
Průměrné stáří při prohlídce11,6 roku14,7 roku
Prohlídek v datech2 2416 996

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Porsche 911: 5,6 % Chevrolet Camaro: 8,3 %
  • Chevrolet Camaro
  • Porsche 911
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříChevrolet CamaroPorsche 911Všechna osobní auta
3 roky1,2 %2,6 %2,4 %
4 roky2,0 %3,0 %3,3 %
5 let5,2 %1,0 %2,9 %
6 let5,1 %1,4 %4,0 %
7 let5,3 %1,6 %4,0 %
8 let5,6 %2,3 %5,2 %
9 let10,4 %1,5 %5,2 %
10 let5,8 %0,8 %6,4 %
11 let2,2 %1,3 %6,6 %
12 let6,9 %3,1 %7,7 %
13 let2,0 %3,2 %7,7 %
14 let4,8 %2,7 %8,7 %
15 let8,3 %2,4 %8,8 %
16 let–2,4 %9,6 %
17 let–2,9 %9,5 %
18 let–2,5 %10,0 %
19 let–2,9 %10,0 %
20 let–2,3 %10,4 %
21 let–3,8 %10,5 %
22 let–4,0 %10,8 %
23 let–3,8 %10,8 %
24 let–4,4 %11,0 %
25 let–3,8 %11,3 %
26 let–4,1 %11,2 %
27 let–3,1 %11,0 %
28 let–2,4 %10,9 %
29 let–5,6 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCamaro911Všechna autaNajeto – CamaroNajeto – 911
3 roky 1,2 % 2,6 % 2,4 % 30 000 km 22 000 km
4 roky 2,0 % 3,0 % 3,3 % 37 000 km 23 000 km
5 let 5,2 % 1,0 % 2,9 % 59 000 km 33 000 km
6 let 5,1 % 1,4 % 4,0 % 55 000 km 33 000 km
7 let 5,3 % 1,6 % 4,0 % 70 000 km 33 000 km
8 let 5,6 % 2,3 % 5,2 % 79 000 km 42 000 km
9 let 10,4 % 1,5 % 5,2 % 87 000 km 52 000 km
10 let 5,8 % 0,8 % 6,4 % 91 000 km 54 000 km
11 let 2,2 % 1,3 % 6,6 % 90 000 km 66 000 km
12 let 6,9 % 3,1 % 7,7 % 102 000 km 76 000 km
13 let 2,0 % 3,2 % 7,7 % 118 000 km 75 000 km
14 let 4,8 % 2,7 % 8,7 % 119 000 km 75 000 km
15 let 8,3 % 2,4 % 8,8 % 98 000 km 72 000 km
16 let – 2,4 % 9,6 % – 95 000 km
17 let – 2,9 % 9,5 % – 83 000 km
18 let – 2,5 % 10,0 % – 86 000 km
19 let – 2,9 % 10,0 % – 108 000 km
20 let – 2,3 % 10,4 % – 111 000 km
21 let – 3,8 % 10,5 % – 93 000 km
22 let – 4,0 % 10,8 % – 118 000 km
23 let – 3,8 % 10,8 % – 121 000 km
24 let – 4,4 % 11,0 % – 129 000 km
25 let – 3,8 % 11,3 % – 125 000 km
26 let – 4,1 % 11,2 % – –
27 let – 3,1 % 11,0 % – –
28 let – 2,4 % 10,9 % – –
29 let – 5,6 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCamaro911Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 10,9 2,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 8,4 1,9 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 8,1 2,9 29,3
Kabina a karoserie 6.2 5,9 0,8 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 5,8 0,8 15,6
Stav skel 3.2 3,9 2,1 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,0 1,4 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 2,5 1,3 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Chevrolet Camaro
CamaroProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 0325,0 %−15 %
Porsche 911
911ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6 5912,5 %−66 %

Vybíráte mezi Camaro a 911? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Chevrolet Camaro · Porsche 911 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání