Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Chevrolet Kalos vs. Škoda Rapid

Chevrolet Kalos má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 76 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Kalos +37 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Chevrolet KalosŠkoda Rapid
Neúspěšných prohlídek12,9 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+37 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce16,6 roku7,0 roku
Prohlídek v datech3 252233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 2 5 8 11 14 17 20 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,4 % Škoda Rapid: 7,8 % Chevrolet Kalos: 15,0 %
  • Chevrolet Kalos
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříChevrolet KalosŠkoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky–1,3 %2,4 %
4 roky–2,0 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–3,2 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–4,0 %5,2 %
10 let–5,7 %6,4 %
11 let–6,3 %6,6 %
12 let–7,1 %7,7 %
13 let12,2 %7,8 %7,7 %
14 let11,3 %–8,7 %
15 let12,0 %–8,8 %
16 let13,6 %–9,6 %
17 let11,6 %–9,5 %
18 let12,1 %–10,0 %
19 let16,4 %–10,0 %
20 let15,0 %–10,4 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříKalosRapidVšechna autaNajeto – KalosNajeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky – 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky – 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 75 000 km
6 let – 3,2 % 4,0 % – 83 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 99 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 108 000 km
9 let – 4,0 % 5,2 % – 125 000 km
10 let – 5,7 % 6,4 % – 139 000 km
11 let – 6,3 % 6,6 % – 148 000 km
12 let – 7,1 % 7,7 % – 158 000 km
13 let 12,2 % 7,8 % 7,7 % – 162 000 km
14 let 11,3 % – 8,7 % 133 000 km –
15 let 12,0 % – 8,8 % 133 000 km –
16 let 13,6 % – 9,6 % 142 000 km –
17 let 11,6 % – 9,5 % 144 000 km –
18 let 12,1 % – 10,0 % 135 000 km –
19 let 16,4 % – 10,0 % 123 000 km –
20 let 15,0 % – 10,4 % 120 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadKalosRapidVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 68,1 7,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 61,1 2,4 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 59,4 6,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 57,9 4,4 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 21,9 1,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 18,0 1,6 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 14,0 2,6 11,3
Nápravy 5.1 7,1 0,6 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Chevrolet Kalos
KalosProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 03112,8 %+36 %
Plyn (LPG, CNG)25213,1 %+45 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi Kalos a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Chevrolet Kalos · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání