Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Chevrolet Trax vs. Škoda Yeti

Ve spolehlivosti podle STK se Chevrolet Trax a Škoda Yeti stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Trax na úrovni průměru, Yeti −26 % proti průměru.

Chevrolet TraxŠkoda Yeti
Neúspěšných prohlídek5,5 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−26 %
Průměrné stáří při prohlídce9,1 roku9,5 roku
Prohlídek v datech1 060138 555

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Škoda Yeti: 7,2 % Chevrolet Trax: 4,8 %
  • Chevrolet Trax
  • Škoda Yeti
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříChevrolet TraxŠkoda YetiVšechna osobní auta
3 roky–1,7 %2,4 %
4 roky–1,6 %3,3 %
5 let–2,0 %2,9 %
6 let2,4 %2,5 %4,0 %
7 let3,3 %2,9 %4,0 %
8 let7,4 %3,9 %5,2 %
9 let4,5 %3,8 %5,2 %
10 let4,9 %4,5 %6,4 %
11 let10,6 %5,0 %6,6 %
12 let4,8 %5,4 %7,7 %
13 let–5,8 %7,7 %
14 let–6,9 %8,7 %
15 let–8,1 %8,8 %
16 let–7,2 %9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříTraxYetiVšechna autaNajeto – TraxNajeto – Yeti
3 roky – 1,7 % 2,4 % – 65 000 km
4 roky – 1,6 % 3,3 % – 61 000 km
5 let – 2,0 % 2,9 % – 102 000 km
6 let 2,4 % 2,5 % 4,0 % – 110 000 km
7 let 3,3 % 2,9 % 4,0 % – 104 000 km
8 let 7,4 % 3,9 % 5,2 % – 115 000 km
9 let 4,5 % 3,8 % 5,2 % – 132 000 km
10 let 4,9 % 4,5 % 6,4 % – 143 000 km
11 let 10,6 % 5,0 % 6,6 % 119 000 km 155 000 km
12 let 4,8 % 5,4 % 7,7 % 146 000 km 169 000 km
13 let – 5,8 % 7,7 % – 177 000 km
14 let – 6,9 % 8,7 % – 187 000 km
15 let – 8,1 % 8,8 % – 194 000 km
16 let – 7,2 % 9,6 % – 206 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadTraxYetiVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 12,4 12,1 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 10,8 9,9 52,2
Kabina a karoserie 6.2 5,2 8,8 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 4,4 5,8 18,1
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,7 5,6 29,3
Stav skel 3.2 2,9 5,6 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 5,6 4,0 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 2,5 1,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Chevrolet Trax
TraxProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6595,0 %−9 %
Nafta3425,8 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)628,1 %+47 %
Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %

Vybíráte mezi Trax a Yeti? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Chevrolet Trax · Škoda Yeti · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání