Srovnání podle STK · MPV
Chrysler Voyager vs. Hyundai IX20
Hyundai IX20 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 23 % častěji než Chrysler Voyager stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Voyager −3 % proti průměru, IX20 +19 % proti průměru.
| Chrysler Voyager | Hyundai IX20 | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 9,5 % | 5,6 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | −3 % | +19 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 19,0 roku | 7,6 roku |
| Prohlídek v datech | 4 704 | 85 325 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Chrysler Voyager
- Hyundai IX20
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Chrysler Voyager | Hyundai IX20 | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 3 roky | – | 2,6 % | 2,4 % |
| 4 roky | – | 4,0 % | 3,3 % |
| 5 let | – | 3,0 % | 2,9 % |
| 6 let | – | 4,5 % | 4,0 % |
| 7 let | – | 4,4 % | 4,0 % |
| 8 let | – | 5,7 % | 5,2 % |
| 9 let | – | 6,3 % | 5,2 % |
| 10 let | – | 8,3 % | 6,4 % |
| 11 let | – | 8,1 % | 6,6 % |
| 12 let | 6,8 % | 9,9 % | 7,7 % |
| 13 let | 2,9 % | 9,9 % | 7,7 % |
| 14 let | 8,3 % | 11,3 % | 8,7 % |
| 15 let | 9,0 % | 9,4 % | 8,8 % |
| 16 let | 8,0 % | – | 9,6 % |
| 17 let | 10,8 % | – | 9,5 % |
| 18 let | 10,1 % | – | 10,0 % |
| 19 let | 8,2 % | – | 10,0 % |
| 20 let | 9,1 % | – | 10,4 % |
| 21 let | 11,1 % | – | 10,5 % |
| 22 let | 12,7 % | – | 10,8 % |
| 23 let | 13,3 % | – | 10,8 % |
| 24 let | 7,1 % | – | 11,0 % |
| 25 let | 16,3 % | – | 11,3 % |
| 26 let | 4,4 % | – | 11,2 % |
| 27 let | 11,3 % | – | 11,0 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Voyager | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 467 | 9,4 % | −10 % |
| Nafta | 3 490 | 9,5 % | −3 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 519 | 10,4 % | +5 % |
| IX20 | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 76 798 | 5,1 % | +10 % |
| Nafta | 5 314 | 9,4 % | +88 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 3 436 | 10,9 % | +100 % |
Vybíráte mezi Voyager a IX20? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Chrysler Voyager · Hyundai IX20 · žebříček segmentu MPV · další srovnání