Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Citroën C4 vs. Škoda Rapid

Citroën C4 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 52 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je C4 +19 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Citroën C4Škoda Rapid
Neúspěšných prohlídek8,2 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce11,5 roku7,0 roku
Prohlídek v datech113 924233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 5 8 11 14 17 21 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,5 % Škoda Rapid: 7,8 % Citroën C4: 12,8 %
  • Citroën C4
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën C4Škoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky2,3 %1,3 %2,4 %
4 roky3,7 %2,0 %3,3 %
5 let4,1 %2,2 %2,9 %
6 let4,8 %3,2 %4,0 %
7 let5,2 %2,9 %4,0 %
8 let6,1 %3,9 %5,2 %
9 let6,5 %4,0 %5,2 %
10 let8,0 %5,7 %6,4 %
11 let8,0 %6,3 %6,6 %
12 let9,2 %7,1 %7,7 %
13 let9,1 %7,8 %7,7 %
14 let10,3 %–8,7 %
15 let10,5 %–8,8 %
16 let11,0 %–9,6 %
17 let10,6 %–9,5 %
18 let11,3 %–10,0 %
19 let10,4 %–10,0 %
20 let12,4 %–10,4 %
21 let12,8 %–10,5 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříC4RapidVšechna autaNajeto – C4Najeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % 35 000 km 60 000 km
3 roky 2,3 % 1,3 % 2,4 % 53 000 km 70 000 km
4 roky 3,7 % 2,0 % 3,3 % 59 000 km 95 000 km
5 let 4,1 % 2,2 % 2,9 % 78 000 km 75 000 km
6 let 4,8 % 3,2 % 4,0 % 90 000 km 83 000 km
7 let 5,2 % 2,9 % 4,0 % 113 000 km 99 000 km
8 let 6,1 % 3,9 % 5,2 % 126 000 km 108 000 km
9 let 6,5 % 4,0 % 5,2 % 146 000 km 125 000 km
10 let 8,0 % 5,7 % 6,4 % 161 000 km 139 000 km
11 let 8,0 % 6,3 % 6,6 % 165 000 km 148 000 km
12 let 9,2 % 7,1 % 7,7 % 176 000 km 158 000 km
13 let 9,1 % 7,8 % 7,7 % 187 000 km 162 000 km
14 let 10,3 % – 8,7 % 201 000 km –
15 let 10,5 % – 8,8 % 202 000 km –
16 let 11,0 % – 9,6 % 210 000 km –
17 let 10,6 % – 9,5 % 212 000 km –
18 let 11,3 % – 10,0 % 206 000 km –
19 let 10,4 % – 10,0 % 202 000 km –
20 let 12,4 % – 10,4 % 193 000 km –
21 let 12,8 % – 10,5 % 203 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadC4RapidVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 25,8 7,0 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 23,6 4,4 29,3
Kabina a karoserie 6.2 21,4 2,4 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 21,3 6,2 43,2
Osvětlení registrační značky 4.7 12,8 2,6 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 10,0 1,6 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 9,6 1,8 18,1
Stav skel 3.2 7,2 3,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën C4
C4ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín47 5247,8 %+10 %
Nafta63 6298,3 %+25 %
Plyn (LPG, CNG)2 56111,6 %+41 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi C4 a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën C4 · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání