Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Citroën C4 vs. Toyota Corolla

Citroën C4 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 23 % častěji než Toyota Corolla stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je C4 +19 % proti průměru, Corolla −3 % proti průměru.

Citroën C4Toyota Corolla
Neúspěšných prohlídek8,2 %7,1 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %−3 %
Průměrné stáří při prohlídce11,5 roku13,6 roku
Prohlídek v datech113 92463 455

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Toyota Corolla: 14,0 % Citroën C4: 12,8 %
  • Citroën C4
  • Toyota Corolla
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën C4Toyota CorollaVšechna osobní auta
0 let–1,4 %1,7 %
1 rok–3,3 %2,6 %
2 roky–2,7 %2,8 %
3 roky2,3 %2,7 %2,4 %
4 roky3,7 %4,5 %3,3 %
5 let4,1 %3,6 %2,9 %
6 let4,8 %4,1 %4,0 %
7 let5,2 %2,7 %4,0 %
8 let6,1 %4,3 %5,2 %
9 let6,5 %4,5 %5,2 %
10 let8,0 %5,0 %6,4 %
11 let8,0 %5,1 %6,6 %
12 let9,2 %4,2 %7,7 %
13 let9,1 %6,1 %7,7 %
14 let10,3 %8,4 %8,7 %
15 let10,5 %7,9 %8,8 %
16 let11,0 %9,3 %9,6 %
17 let10,6 %9,3 %9,5 %
18 let11,3 %9,4 %10,0 %
19 let10,4 %9,8 %10,0 %
20 let12,4 %9,2 %10,4 %
21 let12,8 %10,5 %10,5 %
22 let–10,1 %10,8 %
23 let–10,4 %10,8 %
24 let–9,8 %11,0 %
25 let–12,8 %11,3 %
26 let–9,1 %11,2 %
27 let–12,3 %11,0 %
28 let–6,5 %10,9 %
29 let–14,0 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříC4CorollaVšechna autaNajeto – C4Najeto – Corolla
0 let – 1,4 % 1,7 % – –
1 rok – 3,3 % 2,6 % 18 000 km 21 000 km
2 roky – 2,7 % 2,8 % 35 000 km 44 000 km
3 roky 2,3 % 2,7 % 2,4 % 53 000 km 65 000 km
4 roky 3,7 % 4,5 % 3,3 % 59 000 km 70 000 km
5 let 4,1 % 3,6 % 2,9 % 78 000 km 81 000 km
6 let 4,8 % 4,1 % 4,0 % 90 000 km 84 000 km
7 let 5,2 % 2,7 % 4,0 % 113 000 km 87 000 km
8 let 6,1 % 4,3 % 5,2 % 126 000 km 92 000 km
9 let 6,5 % 4,5 % 5,2 % 146 000 km 110 000 km
10 let 8,0 % 5,0 % 6,4 % 161 000 km 124 000 km
11 let 8,0 % 5,1 % 6,6 % 165 000 km 139 000 km
12 let 9,2 % 4,2 % 7,7 % 176 000 km 153 000 km
13 let 9,1 % 6,1 % 7,7 % 187 000 km 195 000 km
14 let 10,3 % 8,4 % 8,7 % 201 000 km 210 000 km
15 let 10,5 % 7,9 % 8,8 % 202 000 km 223 000 km
16 let 11,0 % 9,3 % 9,6 % 210 000 km 223 000 km
17 let 10,6 % 9,3 % 9,5 % 212 000 km 231 000 km
18 let 11,3 % 9,4 % 10,0 % 206 000 km 231 000 km
19 let 10,4 % 9,8 % 10,0 % 202 000 km 225 000 km
20 let 12,4 % 9,2 % 10,4 % 193 000 km 221 000 km
21 let 12,8 % 10,5 % 10,5 % 203 000 km 223 000 km
22 let – 10,1 % 10,8 % – 223 000 km
23 let – 10,4 % 10,8 % – 217 000 km
24 let – 9,8 % 11,0 % – 210 000 km
25 let – 12,8 % 11,3 % – 208 000 km
26 let – 9,1 % 11,2 % – –
27 let – 12,3 % 11,0 % – –
28 let – 6,5 % 10,9 % – –
29 let – 14,0 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadC4CorollaVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 25,8 39,6 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 21,3 35,4 43,2
Kabina a karoserie 6.2 21,4 34,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 23,6 29,2 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 9,6 12,9 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 12,8 11,6 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 10,0 9,5 15,6
Stav skel 3.2 7,2 7,5 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën C4
C4ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín47 5247,8 %+10 %
Nafta63 6298,3 %+25 %
Plyn (LPG, CNG)2 56111,6 %+41 %
Toyota Corolla
CorollaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín50 3406,2 %−9 %
Nafta10 91610,4 %+11 %
Plyn (LPG, CNG)1 8349,1 %+20 %

Vybíráte mezi C4 a Corolla? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën C4 · Toyota Corolla · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání