Srovnání podle STK · MPV

Citroën C8 vs. Renault Scenic

Citroën C8 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 23 % častěji než Renault Scenic stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je C8 +30 % proti průměru, Scenic +5 % proti průměru.

Citroën C8Renault Scenic
Neúspěšných prohlídek11,6 %9,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+30 %+5 %
Průměrné stáří při prohlídce15,7 roku16,6 roku
Prohlídek v datech8 443106 942

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Renault Scenic: 17,9 % Citroën C8: 17,9 %
  • Citroën C8
  • Renault Scenic
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën C8Renault ScenicVšechna osobní auta
3 roky–2,5 %2,4 %
4 roky–4,3 %3,3 %
5 let–2,9 %2,9 %
6 let–5,4 %4,0 %
7 let13,3 %4,8 %4,0 %
8 let2,4 %7,8 %5,2 %
9 let10,4 %6,5 %5,2 %
10 let12,1 %7,6 %6,4 %
11 let13,7 %7,0 %6,6 %
12 let11,6 %8,2 %7,7 %
13 let10,1 %8,3 %7,7 %
14 let10,7 %8,9 %8,7 %
15 let11,9 %9,6 %8,8 %
16 let10,1 %8,8 %9,6 %
17 let10,9 %9,7 %9,5 %
18 let13,0 %10,6 %10,0 %
19 let11,8 %9,9 %10,0 %
20 let13,3 %10,4 %10,4 %
21 let16,5 %10,7 %10,5 %
22 let17,9 %11,6 %10,8 %
23 let–11,8 %10,8 %
24 let–11,8 %11,0 %
25 let–11,3 %11,3 %
26 let–14,2 %11,2 %
27 let–14,4 %11,0 %
28 let–17,9 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříC8ScenicVšechna autaNajeto – C8Najeto – Scenic
3 roky – 2,5 % 2,4 % – 62 000 km
4 roky – 4,3 % 3,3 % – 79 000 km
5 let – 2,9 % 2,9 % – 84 000 km
6 let – 5,4 % 4,0 % – 104 000 km
7 let 13,3 % 4,8 % 4,0 % – 122 000 km
8 let 2,4 % 7,8 % 5,2 % – 134 000 km
9 let 10,4 % 6,5 % 5,2 % – 142 000 km
10 let 12,1 % 7,6 % 6,4 % – 159 000 km
11 let 13,7 % 7,0 % 6,6 % 209 000 km 163 000 km
12 let 11,6 % 8,2 % 7,7 % 213 000 km 182 000 km
13 let 10,1 % 8,3 % 7,7 % 243 000 km 191 000 km
14 let 10,7 % 8,9 % 8,7 % 252 000 km 202 000 km
15 let 11,9 % 9,6 % 8,8 % 254 000 km 206 000 km
16 let 10,1 % 8,8 % 9,6 % 261 000 km 217 000 km
17 let 10,9 % 9,7 % 9,5 % 266 000 km 218 000 km
18 let 13,0 % 10,6 % 10,0 % 271 000 km 226 000 km
19 let 11,8 % 9,9 % 10,0 % 266 000 km 224 000 km
20 let 13,3 % 10,4 % 10,4 % 267 000 km 226 000 km
21 let 16,5 % 10,7 % 10,5 % 257 000 km 225 000 km
22 let 17,9 % 11,6 % 10,8 % 272 000 km 223 000 km
23 let – 11,8 % 10,8 % – 225 000 km
24 let – 11,8 % 11,0 % – 225 000 km
25 let – 11,3 % 11,3 % – 220 000 km
26 let – 14,2 % 11,2 % – –
27 let – 14,4 % 11,0 % – –
28 let – 17,9 % 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadC8ScenicVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 77,9 69,8 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 54,3 44,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 53,8 47,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 35,6 45,1 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 26,6 25,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 24,9 19,9 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 19,1 15,7 11,3
Stav skel 3.2 13,7 10,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën C8
C8ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín61012,8 %+34 %
Nafta7 19011,2 %+27 %
Plyn (LPG, CNG)60913,8 %+48 %
Renault Scenic
ScenicProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59 3119,5 %≈ průměr
Nafta44 1999,0 %+9 %
Plyn (LPG, CNG)4 51311,7 %+26 %

Vybíráte mezi C8 a Scenic? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën C8 · Renault Scenic · žebříček segmentu MPV · další srovnání