Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Citroën DS4 vs. Škoda Rapid

Citroën DS4 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 30 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je DS4 na úrovni průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Citroën DS4Škoda Rapid
Neúspěšných prohlídek5,8 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−22 %
Průměrné stáří při prohlídce9,3 roku7,0 roku
Prohlídek v datech1 598233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 4 6 8 10 12 13 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Škoda Rapid: 7,8 % Citroën DS4: 6,0 %
  • Citroën DS4
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën DS4Škoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky–1,3 %2,4 %
4 roky–2,0 %3,3 %
5 let1,2 %2,2 %2,9 %
6 let3,7 %3,2 %4,0 %
7 let4,4 %2,9 %4,0 %
8 let4,4 %3,9 %5,2 %
9 let4,8 %4,0 %5,2 %
10 let7,4 %5,7 %6,4 %
11 let6,6 %6,3 %6,6 %
12 let10,7 %7,1 %7,7 %
13 let6,0 %7,8 %7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDS4RapidVšechna autaNajeto – DS4Najeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky – 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky – 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let 1,2 % 2,2 % 2,9 % – 75 000 km
6 let 3,7 % 3,2 % 4,0 % – 83 000 km
7 let 4,4 % 2,9 % 4,0 % – 99 000 km
8 let 4,4 % 3,9 % 5,2 % – 108 000 km
9 let 4,8 % 4,0 % 5,2 % – 125 000 km
10 let 7,4 % 5,7 % 6,4 % 126 000 km 139 000 km
11 let 6,6 % 6,3 % 6,6 % 148 000 km 148 000 km
12 let 10,7 % 7,1 % 7,7 % 148 000 km 158 000 km
13 let 6,0 % 7,8 % 7,7 % 169 000 km 162 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDS4RapidVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 13,3 7,0 52,2
Osvětlení registrační značky 4.7 11,6 2,6 11,3
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 11,2 4,4 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,6 6,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 5,1 2,4 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 4,6 1,6 15,6
Stav skel 3.2 3,4 3,9 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,4 1,8 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën DS4
DS4ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3687,1 %+17 %
Nafta1 1565,6 %≈ průměr
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi DS4 a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën DS4 · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání