Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Citroën Jumpy vs. Volkswagen Transporter

Citroën Jumpy má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 72 % častěji než Volkswagen Transporter stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Jumpy +61 % proti průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Citroën JumpyVolkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek8,9 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)+61 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce9,1 roku15,8 roku
Prohlídek v datech10 80688 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 10 20 30 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Citroën Jumpy: 11,4 %
  • Citroën Jumpy
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën JumpyVolkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let–0,3 %1,7 %
1 rok–1,2 %2,6 %
2 roky–1,0 %2,8 %
3 roky4,3 %2,6 %2,4 %
4 roky6,1 %2,9 %3,3 %
5 let6,4 %3,2 %2,9 %
6 let6,2 %4,4 %4,0 %
7 let7,1 %4,1 %4,0 %
8 let9,0 %5,7 %5,2 %
9 let8,9 %5,8 %5,2 %
10 let10,6 %6,0 %6,4 %
11 let10,6 %6,1 %6,6 %
12 let13,7 %6,5 %7,7 %
13 let12,4 %7,6 %7,7 %
14 let12,0 %7,5 %8,7 %
15 let9,4 %8,5 %8,8 %
16 let12,2 %8,3 %9,6 %
17 let12,0 %8,7 %9,5 %
18 let14,1 %9,1 %10,0 %
19 let14,8 %9,8 %10,0 %
20 let14,1 %9,6 %10,4 %
21 let19,0 %9,9 %10,5 %
22 let–9,3 %10,8 %
23 let11,4 %10,0 %10,8 %
24 let–10,4 %11,0 %
25 let–10,4 %11,3 %
26 let–10,1 %11,2 %
27 let–9,2 %11,0 %
28 let–10,4 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříJumpyTransporterVšechna autaNajeto – JumpyNajeto – Transporter
0 let – 0,3 % 1,7 % – –
1 rok – 1,2 % 2,6 % – 29 000 km
2 roky – 1,0 % 2,8 % – 82 000 km
3 roky 4,3 % 2,6 % 2,4 % 83 000 km 99 000 km
4 roky 6,1 % 2,9 % 3,3 % 94 000 km 137 000 km
5 let 6,4 % 3,2 % 2,9 % 124 000 km 146 000 km
6 let 6,2 % 4,4 % 4,0 % 136 000 km 177 000 km
7 let 7,1 % 4,1 % 4,0 % 158 000 km 192 000 km
8 let 9,0 % 5,7 % 5,2 % 170 000 km 216 000 km
9 let 8,9 % 5,8 % 5,2 % 186 000 km 233 000 km
10 let 10,6 % 6,0 % 6,4 % 201 000 km 252 000 km
11 let 10,6 % 6,1 % 6,6 % 223 000 km 266 000 km
12 let 13,7 % 6,5 % 7,7 % 241 000 km 277 000 km
13 let 12,4 % 7,6 % 7,7 % 231 000 km 290 000 km
14 let 12,0 % 7,5 % 8,7 % 260 000 km 298 000 km
15 let 9,4 % 8,5 % 8,8 % 258 000 km 305 000 km
16 let 12,2 % 8,3 % 9,6 % 272 000 km 315 000 km
17 let 12,0 % 8,7 % 9,5 % 272 000 km 322 000 km
18 let 14,1 % 9,1 % 10,0 % 278 000 km 332 000 km
19 let 14,8 % 9,8 % 10,0 % 271 000 km 337 000 km
20 let 14,1 % 9,6 % 10,4 % 280 000 km 347 000 km
21 let 19,0 % 9,9 % 10,5 % 298 000 km 354 000 km
22 let – 9,3 % 10,8 % 278 000 km 361 000 km
23 let 11,4 % 10,0 % 10,8 % 310 000 km 366 000 km
24 let – 10,4 % 11,0 % 271 000 km 366 000 km
25 let – 10,4 % 11,3 % 291 000 km 366 000 km
26 let – 10,1 % 11,2 % – –
27 let – 9,2 % 11,0 % – –
28 let – 10,4 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadJumpyTransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 77,0 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 67,5 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 61,1 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 35,5 56,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 39,0 50,7 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 31,6 45,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 36,1 41,7 11,3
Stav skel 3.2 25,9 32,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën Jumpy
JumpyProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta10 6218,9 %+63 %
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi Jumpy a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën Jumpy · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání