Srovnání podle STK · Vyšší a luxusní třída

Citroën XM vs. Volvo V70

Volvo V70 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 49 % častěji než Citroën XM stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je XM −43 % proti průměru, V70 −16 % proti průměru.

Citroën XMVolvo V70
Neúspěšných prohlídek5,8 %7,8 %
Proti průměru (stejné stáří)−43 %−16 %
Průměrné stáří při prohlídce25,9 roku17,5 roku
Prohlídek v datech53923 506

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 5 8 11 14 17 20 23 26 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Volvo V70: 10,5 %
  • Volvo V70
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolvo V70Všechna osobní auta
5 let4,6 %2,9 %
6 let3,3 %4,0 %
7 let3,3 %4,0 %
8 let5,2 %5,2 %
9 let5,5 %5,2 %
10 let4,5 %6,4 %
11 let6,6 %6,6 %
12 let7,9 %7,7 %
13 let7,2 %7,7 %
14 let7,8 %8,7 %
15 let7,2 %8,8 %
16 let7,2 %9,6 %
17 let8,5 %9,5 %
18 let8,2 %10,0 %
19 let7,6 %10,0 %
20 let8,7 %10,4 %
21 let8,5 %10,5 %
22 let9,6 %10,8 %
23 let8,4 %10,8 %
24 let9,7 %11,0 %
25 let8,3 %11,3 %
26 let8,3 %11,2 %
27 let10,9 %11,0 %
28 let10,5 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříXMV70Všechna autaNajeto – XMNajeto – V70
5 let – 4,6 % 2,9 % – –
6 let – 3,3 % 4,0 % – –
7 let – 3,3 % 4,0 % – –
8 let – 5,2 % 5,2 % – –
9 let – 5,5 % 5,2 % – 219 000 km
10 let – 4,5 % 6,4 % – 221 000 km
11 let – 6,6 % 6,6 % – 248 000 km
12 let – 7,9 % 7,7 % – 258 000 km
13 let – 7,2 % 7,7 % – 272 000 km
14 let – 7,8 % 8,7 % – 277 000 km
15 let – 7,2 % 8,8 % – 296 000 km
16 let – 7,2 % 9,6 % – 307 000 km
17 let – 8,5 % 9,5 % – 308 000 km
18 let – 8,2 % 10,0 % – 328 000 km
19 let – 7,6 % 10,0 % – 336 000 km
20 let – 8,7 % 10,4 % – 347 000 km
21 let – 8,5 % 10,5 % – 351 000 km
22 let – 9,6 % 10,8 % – 357 000 km
23 let – 8,4 % 10,8 % – 360 000 km
24 let – 9,7 % 11,0 % – 360 000 km
25 let – 8,3 % 11,3 % – 368 000 km
26 let – 8,3 % 11,2 % – –
27 let – 10,9 % 11,0 % – –
28 let – 10,5 % 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadXMV70Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 79,2 52,7 52,2
Kabina a karoserie 6.2 62,5 37,3 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 57,1 39,9 43,2
Mechanický stav řízení 2.1 37,8 19,5 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 28,0 36,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 25,4 18,6 18,1
Nápravy 5.1 14,1 7,5 6,7
Osvětlení registrační značky 4.7 8,9 13,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën XM
XMProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1575,7 %−47 %
Nafta2296,6 %−40 %
Volvo V70
V70ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 4687,1 %−27 %
Nafta18 5517,7 %−16 %
Plyn (LPG, CNG)1 44611,8 %+23 %

Vybíráte mezi XM a V70? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën XM · Volvo V70 · žebříček segmentu Vyšší a luxusní třída · další srovnání