Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Dacia Duster vs. Mercedes-Benz GLC

Dacia Duster má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 125 % častěji než Mercedes-Benz GLC stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Duster +33 % proti průměru, GLC −41 % proti průměru.

Dacia DusterMercedes-Benz GLC
Neúspěšných prohlídek5,8 %2,1 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %−41 %
Průměrné stáří při prohlídce6,9 roku5,2 roku
Prohlídek v datech92 7659 896

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 1 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Mercedes-Benz GLC: 4,6 % Dacia Duster: 6,9 %
  • Dacia Duster
  • Mercedes-Benz GLC
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia DusterMercedes-Benz GLCVšechna osobní auta
1 rok2,1 %–2,6 %
2 roky3,4 %–2,8 %
3 roky3,9 %1,3 %2,4 %
4 roky5,5 %1,6 %3,3 %
5 let4,8 %1,5 %2,9 %
6 let6,4 %2,9 %4,0 %
7 let5,1 %3,0 %4,0 %
8 let7,0 %2,8 %5,2 %
9 let6,1 %1,7 %5,2 %
10 let7,4 %4,6 %6,4 %
11 let7,6 %–6,6 %
12 let8,0 %–7,7 %
13 let8,1 %–7,7 %
14 let8,5 %–8,7 %
15 let8,0 %–8,8 %
16 let6,9 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDusterGLCVšechna autaNajeto – DusterNajeto – GLC
1 rok 2,1 % – 2,6 % 18 000 km 22 000 km
2 roky 3,4 % – 2,8 % 39 000 km 39 000 km
3 roky 3,9 % 1,3 % 2,4 % 50 000 km 67 000 km
4 roky 5,5 % 1,6 % 3,3 % 58 000 km 70 000 km
5 let 4,8 % 1,5 % 2,9 % 64 000 km 94 000 km
6 let 6,4 % 2,9 % 4,0 % 72 000 km 99 000 km
7 let 5,1 % 3,0 % 4,0 % 84 000 km 124 000 km
8 let 7,0 % 2,8 % 5,2 % 92 000 km 132 000 km
9 let 6,1 % 1,7 % 5,2 % 106 000 km 149 000 km
10 let 7,4 % 4,6 % 6,4 % 120 000 km 165 000 km
11 let 7,6 % – 6,6 % 129 000 km –
12 let 8,0 % – 7,7 % 142 000 km –
13 let 8,1 % – 7,7 % 144 000 km –
14 let 8,5 % – 8,7 % 155 000 km –
15 let 8,0 % – 8,8 % 162 000 km –
16 let 6,9 % – 9,6 % 171 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDusterGLCVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 10,3 0,3 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 10,2 0,6 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,1 0,7 52,2
Kabina a karoserie 6.2 7,6 0,2 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 6,2 0,2 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 4,7 0,4 15,6
Stav skel 3.2 3,8 4,0 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,8 0,3 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %
Mercedes-Benz GLC
GLCProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2161,7 %−49 %
Nafta8 0612,0 %−42 %

Vybíráte mezi Duster a GLC? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Duster · Mercedes-Benz GLC · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání