Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Dacia Duster vs. Mini Countryman

Dacia Duster má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 33 % častěji než Mini Countryman stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Duster +33 % proti průměru, Countryman na úrovni průměru.

Dacia DusterMini Countryman
Neúspěšných prohlídek5,8 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %≈ průměr
Průměrné stáří při prohlídce6,9 roku5,0 roku
Prohlídek v datech92 7651 282

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 1 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Mini Countryman: 6,6 % Dacia Duster: 6,9 %
  • Dacia Duster
  • Mini Countryman
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia DusterMini CountrymanVšechna osobní auta
1 rok2,1 %–2,6 %
2 roky3,4 %–2,8 %
3 roky3,9 %1,8 %2,4 %
4 roky5,5 %3,0 %3,3 %
5 let4,8 %2,6 %2,9 %
6 let6,4 %4,3 %4,0 %
7 let5,1 %4,5 %4,0 %
8 let7,0 %6,6 %5,2 %
9 let6,1 %–5,2 %
10 let7,4 %–6,4 %
11 let7,6 %–6,6 %
12 let8,0 %–7,7 %
13 let8,1 %–7,7 %
14 let8,5 %–8,7 %
15 let8,0 %–8,8 %
16 let6,9 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDusterCountrymanVšechna autaNajeto – DusterNajeto – Countryman
1 rok 2,1 % – 2,6 % 18 000 km 19 000 km
2 roky 3,4 % – 2,8 % 39 000 km –
3 roky 3,9 % 1,8 % 2,4 % 50 000 km 48 000 km
4 roky 5,5 % 3,0 % 3,3 % 58 000 km 49 000 km
5 let 4,8 % 2,6 % 2,9 % 64 000 km 69 000 km
6 let 6,4 % 4,3 % 4,0 % 72 000 km 87 000 km
7 let 5,1 % 4,5 % 4,0 % 84 000 km 98 000 km
8 let 7,0 % 6,6 % 5,2 % 92 000 km 100 000 km
9 let 6,1 % – 5,2 % 106 000 km –
10 let 7,4 % – 6,4 % 120 000 km –
11 let 7,6 % – 6,6 % 129 000 km –
12 let 8,0 % – 7,7 % 142 000 km –
13 let 8,1 % – 7,7 % 144 000 km –
14 let 8,5 % – 8,7 % 155 000 km –
15 let 8,0 % – 8,8 % 162 000 km –
16 let 6,9 % – 9,6 % 171 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDusterCountrymanVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 10,3 0,5 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 10,2 0,6 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,1 0,6 52,2
Kabina a karoserie 6.2 7,6 0,4 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 6,2 0,2 11,3
Stav skel 3.2 3,8 4,8 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 4,7 0,2 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,8 0,5 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %
Mini Countryman
CountrymanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 0402,9 %−10 %
Nafta2923,1 %−10 %

Vybíráte mezi Duster a Countryman? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Duster · Mini Countryman · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání