Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Dacia Duster vs. Subaru XV

Dacia Duster má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 67 % častěji než Subaru XV stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Duster +33 % proti průměru, XV −20 % proti průměru.

Dacia DusterSubaru XV
Neúspěšných prohlídek5,8 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %−20 %
Průměrné stáří při prohlídce6,9 roku6,7 roku
Prohlídek v datech92 7655 960

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 1 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Subaru XV: 9,5 % Dacia Duster: 6,9 %
  • Dacia Duster
  • Subaru XV
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia DusterSubaru XVVšechna osobní auta
1 rok2,1 %–2,6 %
2 roky3,4 %–2,8 %
3 roky3,9 %1,4 %2,4 %
4 roky5,5 %2,6 %3,3 %
5 let4,8 %1,5 %2,9 %
6 let6,4 %2,1 %4,0 %
7 let5,1 %3,3 %4,0 %
8 let7,0 %3,8 %5,2 %
9 let6,1 %3,4 %5,2 %
10 let7,4 %4,6 %6,4 %
11 let7,6 %6,8 %6,6 %
12 let8,0 %9,9 %7,7 %
13 let8,1 %9,5 %7,7 %
14 let8,5 %–8,7 %
15 let8,0 %–8,8 %
16 let6,9 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDusterXVVšechna autaNajeto – DusterNajeto – XV
1 rok 2,1 % – 2,6 % 18 000 km 14 000 km
2 roky 3,4 % – 2,8 % 39 000 km –
3 roky 3,9 % 1,4 % 2,4 % 50 000 km 49 000 km
4 roky 5,5 % 2,6 % 3,3 % 58 000 km 51 000 km
5 let 4,8 % 1,5 % 2,9 % 64 000 km 65 000 km
6 let 6,4 % 2,1 % 4,0 % 72 000 km 72 000 km
7 let 5,1 % 3,3 % 4,0 % 84 000 km 97 000 km
8 let 7,0 % 3,8 % 5,2 % 92 000 km 103 000 km
9 let 6,1 % 3,4 % 5,2 % 106 000 km 127 000 km
10 let 7,4 % 4,6 % 6,4 % 120 000 km 140 000 km
11 let 7,6 % 6,8 % 6,6 % 129 000 km 147 000 km
12 let 8,0 % 9,9 % 7,7 % 142 000 km 157 000 km
13 let 8,1 % 9,5 % 7,7 % 144 000 km 170 000 km
14 let 8,5 % – 8,7 % 155 000 km –
15 let 8,0 % – 8,8 % 162 000 km –
16 let 6,9 % – 9,6 % 171 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDusterXVVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 10,3 4,6 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 10,2 6,0 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,1 4,6 52,2
Kabina a karoserie 6.2 7,6 2,8 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 6,2 3,5 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 4,7 1,7 15,6
Stav skel 3.2 3,8 2,8 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,8 1,9 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %
Subaru XV
XVProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 2612,9 %−28 %
Nafta8755,8 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)767,9 %+37 %

Vybíráte mezi Duster a XV? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Duster · Subaru XV · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání