Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Dacia Duster vs. Suzuki Samurai

Dacia Duster má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 37 % častěji než Suzuki Samurai stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Duster +33 % proti průměru, Samurai −3 % proti průměru.

Dacia DusterSuzuki Samurai
Neúspěšných prohlídek5,8 %9,1 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %−3 %
Průměrné stáří při prohlídce6,9 roku27,4 roku
Prohlídek v datech92 7655 079

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 9 13 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Suzuki Samurai: 7,8 % Dacia Duster: 6,9 %
  • Dacia Duster
  • Suzuki Samurai
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia DusterSuzuki SamuraiVšechna osobní auta
1 rok2,1 %–2,6 %
2 roky3,4 %–2,8 %
3 roky3,9 %–2,4 %
4 roky5,5 %–3,3 %
5 let4,8 %–2,9 %
6 let6,4 %–4,0 %
7 let5,1 %–4,0 %
8 let7,0 %–5,2 %
9 let6,1 %–5,2 %
10 let7,4 %–6,4 %
11 let7,6 %–6,6 %
12 let8,0 %–7,7 %
13 let8,1 %–7,7 %
14 let8,5 %–8,7 %
15 let8,0 %–8,8 %
16 let6,9 %–9,6 %
20 let–10,3 %10,4 %
21 let–11,3 %10,5 %
22 let–7,3 %10,8 %
23 let–9,5 %10,8 %
24 let–8,9 %11,0 %
25 let–7,0 %11,3 %
26 let–9,4 %11,2 %
27 let–8,1 %11,0 %
28 let–8,5 %10,9 %
29 let–7,8 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDusterSamuraiVšechna autaNajeto – DusterNajeto – Samurai
1 rok 2,1 % – 2,6 % 18 000 km –
2 roky 3,4 % – 2,8 % 39 000 km –
3 roky 3,9 % – 2,4 % 50 000 km –
4 roky 5,5 % – 3,3 % 58 000 km –
5 let 4,8 % – 2,9 % 64 000 km –
6 let 6,4 % – 4,0 % 72 000 km –
7 let 5,1 % – 4,0 % 84 000 km –
8 let 7,0 % – 5,2 % 92 000 km –
9 let 6,1 % – 5,2 % 106 000 km –
10 let 7,4 % – 6,4 % 120 000 km –
11 let 7,6 % – 6,6 % 129 000 km –
12 let 8,0 % – 7,7 % 142 000 km –
13 let 8,1 % – 7,7 % 144 000 km –
14 let 8,5 % – 8,7 % 155 000 km –
15 let 8,0 % – 8,8 % 162 000 km –
16 let 6,9 % – 9,6 % 171 000 km –
20 let – 10,3 % 10,4 % – –
21 let – 11,3 % 10,5 % – 89 000 km
22 let – 7,3 % 10,8 % – 93 000 km
23 let – 9,5 % 10,8 % – 93 000 km
24 let – 8,9 % 11,0 % – 76 000 km
25 let – 7,0 % 11,3 % – 62 000 km
26 let – 9,4 % 11,2 % – –
27 let – 8,1 % 11,0 % – –
28 let – 8,5 % 10,9 % – –
29 let – 7,8 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDusterSamuraiVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,1 98,1 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 10,2 96,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 7,6 80,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 10,3 35,1 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 4,7 31,1 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,8 24,6 18,1
Nápravy 5.1 1,0 21,4 6,7
Osvětlení registrační značky 4.7 6,2 13,7 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %
Suzuki Samurai
SamuraiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 0168,4 %−22 %
Nafta4258,5 %−19 %

Vybíráte mezi Duster a Samurai? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Duster · Suzuki Samurai · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání