Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Dacia Duster vs. Toyota Rav

Dacia Duster má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 73 % častěji než Toyota Rav stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Duster +33 % proti průměru, Rav −23 % proti průměru.

Dacia DusterToyota Rav
Neúspěšných prohlídek5,8 %4,5 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %−23 %
Průměrné stáří při prohlídce6,9 roku10,5 roku
Prohlídek v datech92 765973

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Toyota Rav: 0,6 % Dacia Duster: 6,9 %
  • Dacia Duster
  • Toyota Rav
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia DusterToyota RavVšechna osobní auta
1 rok2,1 %–2,6 %
2 roky3,4 %–2,8 %
3 roky3,9 %2,8 %2,4 %
4 roky5,5 %0,6 %3,3 %
5 let4,8 %–2,9 %
6 let6,4 %–4,0 %
7 let5,1 %–4,0 %
8 let7,0 %–5,2 %
9 let6,1 %–5,2 %
10 let7,4 %–6,4 %
11 let7,6 %–6,6 %
12 let8,0 %–7,7 %
13 let8,1 %–7,7 %
14 let8,5 %–8,7 %
15 let8,0 %–8,8 %
16 let6,9 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDusterRavVšechna autaNajeto – DusterNajeto – Rav
1 rok 2,1 % – 2,6 % 18 000 km –
2 roky 3,4 % – 2,8 % 39 000 km –
3 roky 3,9 % 2,8 % 2,4 % 50 000 km –
4 roky 5,5 % 0,6 % 3,3 % 58 000 km –
5 let 4,8 % – 2,9 % 64 000 km –
6 let 6,4 % – 4,0 % 72 000 km –
7 let 5,1 % – 4,0 % 84 000 km –
8 let 7,0 % – 5,2 % 92 000 km –
9 let 6,1 % – 5,2 % 106 000 km –
10 let 7,4 % – 6,4 % 120 000 km –
11 let 7,6 % – 6,6 % 129 000 km –
12 let 8,0 % – 7,7 % 142 000 km –
13 let 8,1 % – 7,7 % 144 000 km –
14 let 8,5 % – 8,7 % 155 000 km –
15 let 8,0 % – 8,8 % 162 000 km –
16 let 6,9 % – 9,6 % 171 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDusterRavVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,1 26,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 10,2 23,0 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 10,3 21,7 29,3
Kabina a karoserie 6.2 7,6 18,0 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 4,7 10,4 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 6,2 8,7 11,3
Stav skel 3.2 3,8 6,5 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,8 6,1 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %
Toyota Rav
RavProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2628,0 %−15 %
Nafta1905,3 %−44 %

Vybíráte mezi Duster a Rav? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Duster · Toyota Rav · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání