Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Dacia Duster vs. Volkswagen T-Cross

Dacia Duster má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 74 % častěji než Volkswagen T-Cross stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Duster +33 % proti průměru, T-Cross −23 % proti průměru.

Dacia DusterVolkswagen T-Cross
Neúspěšných prohlídek5,8 %2,2 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %−23 %
Průměrné stáří při prohlídce6,9 roku3,9 roku
Prohlídek v datech92 7651 978

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 1 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Volkswagen T-Cross: 3,3 % Dacia Duster: 6,9 %
  • Dacia Duster
  • Volkswagen T-Cross
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia DusterVolkswagen T-CrossVšechna osobní auta
1 rok2,1 %–2,6 %
2 roky3,4 %–2,8 %
3 roky3,9 %1,7 %2,4 %
4 roky5,5 %2,6 %3,3 %
5 let4,8 %2,1 %2,9 %
6 let6,4 %3,3 %4,0 %
7 let5,1 %–4,0 %
8 let7,0 %–5,2 %
9 let6,1 %–5,2 %
10 let7,4 %–6,4 %
11 let7,6 %–6,6 %
12 let8,0 %–7,7 %
13 let8,1 %–7,7 %
14 let8,5 %–8,7 %
15 let8,0 %–8,8 %
16 let6,9 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDusterT-CrossVšechna autaNajeto – DusterNajeto – T-Cross
1 rok 2,1 % – 2,6 % 18 000 km 16 000 km
2 roky 3,4 % – 2,8 % 39 000 km 31 000 km
3 roky 3,9 % 1,7 % 2,4 % 50 000 km 37 000 km
4 roky 5,5 % 2,6 % 3,3 % 58 000 km 42 000 km
5 let 4,8 % 2,1 % 2,9 % 64 000 km 51 000 km
6 let 6,4 % 3,3 % 4,0 % 72 000 km 56 000 km
7 let 5,1 % – 4,0 % 84 000 km –
8 let 7,0 % – 5,2 % 92 000 km –
9 let 6,1 % – 5,2 % 106 000 km –
10 let 7,4 % – 6,4 % 120 000 km –
11 let 7,6 % – 6,6 % 129 000 km –
12 let 8,0 % – 7,7 % 142 000 km –
13 let 8,1 % – 7,7 % 144 000 km –
14 let 8,5 % – 8,7 % 155 000 km –
15 let 8,0 % – 8,8 % 162 000 km –
16 let 6,9 % – 9,6 % 171 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDusterT-CrossVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 10,3 0,2 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 10,2 0,1 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,1 2,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 7,6 0,2 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 6,2 0,1 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 4,7 0,2 15,6
Stav skel 3.2 3,8 1,9 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,8 0,1 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %
Volkswagen T-Cross
T-CrossProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 6162,5 %−13 %

Vybíráte mezi Duster a T-Cross? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Duster · Volkswagen T-Cross · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání