Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Dodge Journey vs. Škoda Yeti

Dodge Journey má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 96 % častěji než Škoda Yeti stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Journey +45 % proti průměru, Yeti −26 % proti průměru.

Dodge JourneyŠkoda Yeti
Neúspěšných prohlídek11,5 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)+45 %−26 %
Průměrné stáří při prohlídce13,2 roku9,5 roku
Prohlídek v datech835138 555

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Škoda Yeti: 7,2 % Dodge Journey: 10,7 %
  • Dodge Journey
  • Škoda Yeti
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDodge JourneyŠkoda YetiVšechna osobní auta
3 roky–1,7 %2,4 %
4 roky–1,6 %3,3 %
5 let–2,0 %2,9 %
6 let–2,5 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–3,8 %5,2 %
10 let–4,5 %6,4 %
11 let11,9 %5,0 %6,6 %
12 let14,9 %5,4 %7,7 %
13 let9,4 %5,8 %7,7 %
14 let10,6 %6,9 %8,7 %
15 let14,9 %8,1 %8,8 %
16 let10,7 %7,2 %9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříJourneyYetiVšechna autaNajeto – JourneyNajeto – Yeti
3 roky – 1,7 % 2,4 % – 65 000 km
4 roky – 1,6 % 3,3 % – 61 000 km
5 let – 2,0 % 2,9 % – 102 000 km
6 let – 2,5 % 4,0 % – 110 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 104 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 115 000 km
9 let – 3,8 % 5,2 % – 132 000 km
10 let – 4,5 % 6,4 % – 143 000 km
11 let 11,9 % 5,0 % 6,6 % – 155 000 km
12 let 14,9 % 5,4 % 7,7 % – 169 000 km
13 let 9,4 % 5,8 % 7,7 % – 177 000 km
14 let 10,6 % 6,9 % 8,7 % 229 000 km 187 000 km
15 let 14,9 % 8,1 % 8,8 % 211 000 km 194 000 km
16 let 10,7 % 7,2 % 9,6 % 226 000 km 206 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadJourneyYetiVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 35,3 9,9 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 29,2 12,1 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 24,1 5,6 29,3
Kabina a karoserie 6.2 22,2 8,8 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 17,0 1,5 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 14,9 4,0 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 10,5 5,8 18,1
Stav skel 3.2 9,7 5,6 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dodge Journey
JourneyProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín919,9 %+42 %
Nafta65012,5 %+53 %
Plyn (LPG, CNG)1036,8 %−4 %
Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %

Vybíráte mezi Journey a Yeti? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dodge Journey · Škoda Yeti · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání