Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Fiat Brava vs. Škoda Rapid

Fiat Brava má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 48 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Brava +15 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Fiat BravaŠkoda Rapid
Neúspěšných prohlídek12,3 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+15 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce22,7 roku7,0 roku
Prohlídek v datech5 038233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 2 5 8 11 18 21 24 27 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Škoda Rapid: 7,8 % Fiat Brava: 12,7 %
  • Fiat Brava
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFiat BravaŠkoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky–1,3 %2,4 %
4 roky–2,0 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–3,2 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–4,0 %5,2 %
10 let–5,7 %6,4 %
11 let–6,3 %6,6 %
12 let–7,1 %7,7 %
13 let–7,8 %7,7 %
18 let10,0 %–10,0 %
19 let10,6 %–10,0 %
20 let15,0 %–10,4 %
21 let11,5 %–10,5 %
22 let11,3 %–10,8 %
23 let11,0 %–10,8 %
24 let12,9 %–11,0 %
25 let13,7 %–11,3 %
26 let15,6 %–11,2 %
27 let7,9 %–11,0 %
28 let17,3 %–10,9 %
29 let12,7 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříBravaRapidVšechna autaNajeto – BravaNajeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky – 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky – 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 75 000 km
6 let – 3,2 % 4,0 % – 83 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 99 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 108 000 km
9 let – 4,0 % 5,2 % – 125 000 km
10 let – 5,7 % 6,4 % – 139 000 km
11 let – 6,3 % 6,6 % – 148 000 km
12 let – 7,1 % 7,7 % – 158 000 km
13 let – 7,8 % 7,7 % – 162 000 km
18 let 10,0 % – 10,0 % – –
19 let 10,6 % – 10,0 % 180 000 km –
20 let 15,0 % – 10,4 % 179 000 km –
21 let 11,5 % – 10,5 % 184 000 km –
22 let 11,3 % – 10,8 % 184 000 km –
23 let 11,0 % – 10,8 % 179 000 km –
24 let 12,9 % – 11,0 % 172 000 km –
25 let 13,7 % – 11,3 % 165 000 km –
26 let 15,6 % – 11,2 % – –
27 let 7,9 % – 11,0 % – –
28 let 17,3 % – 10,9 % – –
29 let 12,7 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadBravaRapidVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 112,4 7,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 79,1 2,4 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 76,6 6,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 40,5 4,4 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 40,3 1,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 25,7 1,6 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 14,0 2,6 11,3
Nápravy 5.1 13,2 0,6 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Fiat Brava
BravaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4 30212,6 %+18 %
Nafta56911,1 %+4 %
Plyn (LPG, CNG)9512,6 %+19 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi Brava a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Fiat Brava · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání