Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Fiat Bravo vs. Škoda Octavia

Fiat Bravo má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 29 % častěji než Škoda Octavia stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Bravo +17 % proti průměru, Octavia −9 % proti průměru.

Fiat BravoŠkoda Octavia
Neúspěšných prohlídek9,8 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)+17 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce14,7 roku13,8 roku
Prohlídek v datech11 1941 965 883

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Škoda Octavia: 12,1 % Fiat Bravo: 14,9 %
  • Fiat Bravo
  • Škoda Octavia
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFiat BravoŠkoda OctaviaVšechna osobní auta
0 let–1,9 %1,7 %
1 rok–2,0 %2,6 %
2 roky–1,8 %2,8 %
3 roky–1,6 %2,4 %
4 roky–2,3 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–3,1 %4,0 %
7 let4,6 %3,0 %4,0 %
8 let4,9 %4,1 %5,2 %
9 let6,6 %4,0 %5,2 %
10 let7,5 %5,0 %6,4 %
11 let8,7 %5,4 %6,6 %
12 let8,3 %6,8 %7,7 %
13 let7,5 %7,2 %7,7 %
14 let10,0 %8,3 %8,7 %
15 let10,0 %8,3 %8,8 %
16 let13,0 %9,0 %9,6 %
17 let11,0 %8,8 %9,5 %
18 let12,1 %9,3 %10,0 %
19 let16,4 %9,4 %10,0 %
20 let14,3 %9,7 %10,4 %
21 let13,7 %9,8 %10,5 %
22 let8,9 %10,3 %10,8 %
23 let11,2 %10,7 %10,8 %
24 let13,8 %11,3 %11,0 %
25 let8,8 %12,1 %11,3 %
26 let16,7 %12,6 %11,2 %
27 let14,9 %12,9 %11,0 %
28 let–12,7 %10,9 %
29 let–12,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříBravoOctaviaVšechna autaNajeto – BravoNajeto – Octavia
0 let – 1,9 % 1,7 % – –
1 rok – 2,0 % 2,6 % – 21 000 km
2 roky – 1,8 % 2,8 % – 48 000 km
3 roky – 1,6 % 2,4 % – 96 000 km
4 roky – 2,3 % 3,3 % – 108 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 127 000 km
6 let – 3,1 % 4,0 % – 139 000 km
7 let 4,6 % 3,0 % 4,0 % – 166 000 km
8 let 4,9 % 4,1 % 5,2 % – 177 000 km
9 let 6,6 % 4,0 % 5,2 % – 199 000 km
10 let 7,5 % 5,0 % 6,4 % – 212 000 km
11 let 8,7 % 5,4 % 6,6 % 156 000 km 224 000 km
12 let 8,3 % 6,8 % 7,7 % 170 000 km 233 000 km
13 let 7,5 % 7,2 % 7,7 % 168 000 km 233 000 km
14 let 10,0 % 8,3 % 8,7 % 176 000 km 246 000 km
15 let 10,0 % 8,3 % 8,8 % 174 000 km 244 000 km
16 let 13,0 % 9,0 % 9,6 % 183 000 km 264 000 km
17 let 11,0 % 8,8 % 9,5 % 198 000 km 283 000 km
18 let 12,1 % 9,3 % 10,0 % 214 000 km 296 000 km
19 let 16,4 % 9,4 % 10,0 % 216 000 km 295 000 km
20 let 14,3 % 9,7 % 10,4 % 191 000 km 302 000 km
21 let 13,7 % 9,8 % 10,5 % 183 000 km 302 000 km
22 let 8,9 % 10,3 % 10,8 % 200 000 km 308 000 km
23 let 11,2 % 10,7 % 10,8 % 197 000 km 309 000 km
24 let 13,8 % 11,3 % 11,0 % 186 000 km 313 000 km
25 let 8,8 % 12,1 % 11,3 % 176 000 km 311 000 km
26 let 16,7 % 12,6 % 11,2 % – –
27 let 14,9 % 12,9 % 11,0 % – –
28 let – 12,7 % 10,9 % – –
29 let – 12,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadBravoOctaviaVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 47,5 40,4 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 43,9 21,5 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 42,9 32,8 43,2
Kabina a karoserie 6.2 37,4 36,9 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 18,3 17,0 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 14,6 14,1 15,6
Stav skel 3.2 9,2 10,5 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 6,5 10,4 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Fiat Bravo
BravoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6 9428,6 %+3 %
Nafta3 47711,4 %+35 %
Plyn (LPG, CNG)77412,4 %+59 %
Škoda Octavia
OctaviaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín496 7636,5 %−13 %
Nafta1 405 6127,0 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)56 7417,5 %+13 %

Vybíráte mezi Bravo a Octavia? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Fiat Bravo · Škoda Octavia · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání