Srovnání podle STK · MPV

Ford C-Max vs. Hyundai IX20

Hyundai IX20 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 10 % častěji než Ford C-Max stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je C-Max +8 % proti průměru, IX20 +19 % proti průměru.

Ford C-MaxHyundai IX20
Neúspěšných prohlídek8,0 %5,6 %
Proti průměru (stejné stáří)+8 %+19 %
Průměrné stáří při prohlídce12,3 roku7,6 roku
Prohlídek v datech41 25785 325

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 12 15 19 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,0 % Hyundai IX20: 9,4 % Ford C-Max: 10,7 %
  • Ford C-Max
  • Hyundai IX20
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord C-MaxHyundai IX20Všechna osobní auta
3 roky1,0 %2,6 %2,4 %
4 roky0,8 %4,0 %3,3 %
5 let2,2 %3,0 %2,9 %
6 let3,9 %4,5 %4,0 %
7 let4,3 %4,4 %4,0 %
8 let4,4 %5,7 %5,2 %
9 let5,8 %6,3 %5,2 %
10 let6,1 %8,3 %6,4 %
11 let7,4 %8,1 %6,6 %
12 let7,6 %9,9 %7,7 %
13 let8,4 %9,9 %7,7 %
14 let8,9 %11,3 %8,7 %
15 let10,7 %9,4 %8,8 %
16 let10,7 %–9,6 %
17 let12,1 %–9,5 %
18 let11,7 %–10,0 %
19 let10,7 %–10,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříC-MaxIX20Všechna autaNajeto – C-MaxNajeto – IX20
3 roky 1,0 % 2,6 % 2,4 % – 33 000 km
4 roky 0,8 % 4,0 % 3,3 % – 36 000 km
5 let 2,2 % 3,0 % 2,9 % 59 000 km 46 000 km
6 let 3,9 % 4,5 % 4,0 % 81 000 km 46 000 km
7 let 4,3 % 4,4 % 4,0 % 103 000 km 58 000 km
8 let 4,4 % 5,7 % 5,2 % 118 000 km 61 000 km
9 let 5,8 % 6,3 % 5,2 % 136 000 km 77 000 km
10 let 6,1 % 8,3 % 6,4 % 159 000 km 80 000 km
11 let 7,4 % 8,1 % 6,6 % 161 000 km 90 000 km
12 let 7,6 % 9,9 % 7,7 % 169 000 km 100 000 km
13 let 8,4 % 9,9 % 7,7 % 187 000 km 106 000 km
14 let 8,9 % 11,3 % 8,7 % 191 000 km 113 000 km
15 let 10,7 % 9,4 % 8,8 % 199 000 km 124 000 km
16 let 10,7 % – 9,6 % 208 000 km –
17 let 12,1 % – 9,5 % 219 000 km –
18 let 11,7 % – 10,0 % 226 000 km –
19 let 10,7 % – 10,0 % 228 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadC-MaxIX20Všechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 30,8 6,9 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 30,1 4,8 29,3
Kabina a karoserie 6.2 27,9 3,9 43,0
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 26,8 9,0 52,2
Osvětlení registrační značky 4.7 12,5 3,9 11,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 12,2 2,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 11,1 2,7 15,6
Stav skel 3.2 7,2 2,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford C-Max
C-MaxProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín18 3826,2 %−13 %
Nafta20 3319,7 %+28 %
Plyn (LPG, CNG)1 4559,7 %+21 %
Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %

Vybíráte mezi C-Max a IX20? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford C-Max · Hyundai IX20 · žebříček segmentu MPV · další srovnání