Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Ford Focus vs. Renault 19

Ve spolehlivosti podle STK se Ford Focus a Renault 19 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Focus +19 % proti průměru, 19 +18 % proti průměru.

Ford FocusRenault 19
Neúspěšných prohlídek9,7 %11,3 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %+18 %
Průměrné stáří při prohlídce14,5 roku27,8 roku
Prohlídek v datech329 4302 119

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Renault 19: 8,9 % Ford Focus: 16,6 %
  • Ford Focus
  • Renault 19
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord FocusRenault 19Všechna osobní auta
1 rok3,9 %–2,6 %
2 roky2,4 %–2,8 %
3 roky2,7 %–2,4 %
4 roky3,6 %–3,3 %
5 let4,1 %–2,9 %
6 let6,0 %–4,0 %
7 let5,7 %–4,0 %
8 let6,8 %–5,2 %
9 let7,1 %–5,2 %
10 let8,0 %–6,4 %
11 let8,5 %–6,6 %
12 let9,4 %–7,7 %
13 let9,6 %–7,7 %
14 let9,9 %–8,7 %
15 let10,1 %–8,8 %
16 let10,5 %–9,6 %
17 let10,7 %–9,5 %
18 let11,2 %–10,0 %
19 let11,7 %–10,0 %
20 let12,3 %–10,4 %
21 let12,3 %–10,5 %
22 let13,1 %–10,8 %
23 let13,1 %–10,8 %
24 let13,2 %10,8 %11,0 %
25 let16,4 %10,2 %11,3 %
26 let14,9 %11,0 %11,2 %
27 let16,6 %12,4 %11,0 %
28 let–10,1 %10,9 %
29 let–8,9 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříFocus19Všechna autaNajeto – FocusNajeto – 19
1 rok 3,9 % – 2,6 % 24 000 km –
2 roky 2,4 % – 2,8 % 48 000 km –
3 roky 2,7 % – 2,4 % 79 000 km –
4 roky 3,6 % – 3,3 % 90 000 km –
5 let 4,1 % – 2,9 % 103 000 km –
6 let 6,0 % – 4,0 % 112 000 km –
7 let 5,7 % – 4,0 % 109 000 km –
8 let 6,8 % – 5,2 % 125 000 km –
9 let 7,1 % – 5,2 % 155 000 km –
10 let 8,0 % – 6,4 % 167 000 km –
11 let 8,5 % – 6,6 % 183 000 km –
12 let 9,4 % – 7,7 % 199 000 km –
13 let 9,6 % – 7,7 % 194 000 km –
14 let 9,9 % – 8,7 % 204 000 km –
15 let 10,1 % – 8,8 % 213 000 km –
16 let 10,5 % – 9,6 % 223 000 km –
17 let 10,7 % – 9,5 % 226 000 km –
18 let 11,2 % – 10,0 % 231 000 km –
19 let 11,7 % – 10,0 % 229 000 km –
20 let 12,3 % – 10,4 % 231 000 km –
21 let 12,3 % – 10,5 % 227 000 km –
22 let 13,1 % – 10,8 % 226 000 km –
23 let 13,1 % – 10,8 % 224 000 km –
24 let 13,2 % 10,8 % 11,0 % 224 000 km –
25 let 16,4 % 10,2 % 11,3 % 222 000 km 151 000 km
26 let 14,9 % 11,0 % 11,2 % – –
27 let 16,6 % 12,4 % 11,0 % – –
28 let – 10,1 % 10,9 % – –
29 let – 8,9 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadFocus19Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 51,6 109,8 52,2
Kabina a karoserie 6.2 47,1 78,7 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 46,1 71,7 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 19,7 38,1 18,1
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 36,4 28,8 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 14,9 31,4 15,6
Nápravy 5.1 6,2 14,2 6,7
Osvětlení registrační značky 4.7 13,8 8,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford Focus
FocusProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín190 0278,9 %+9 %
Nafta129 29010,8 %+32 %
Plyn (LPG, CNG)9 11511,5 %+34 %
Renault 19
19ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín98010,5 %−3 %
Nafta1059,5 %−12 %

Vybíráte mezi Focus a 19? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford Focus · Renault 19 · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání