Srovnání podle STK · MPV

Ford Grand C-Max vs. Hyundai IX20

Ve spolehlivosti podle STK se Ford Grand C-Max a Hyundai IX20 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Grand C-Max +11 % proti průměru, IX20 +19 % proti průměru.

Ford Grand C-MaxHyundai IX20
Neúspěšných prohlídek6,3 %5,6 %
Proti průměru (stejné stáří)+11 %+19 %
Průměrné stáří při prohlídce9,3 roku7,6 roku
Prohlídek v datech8 92585 325

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 13 15 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 8,8 % Hyundai IX20: 9,4 % Ford Grand C-Max: 5,4 %
  • Ford Grand C-Max
  • Hyundai IX20
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord Grand C-MaxHyundai IX20Všechna osobní auta
3 roky2,6 %2,6 %2,4 %
4 roky1,6 %4,0 %3,3 %
5 let2,9 %3,0 %2,9 %
6 let5,0 %4,5 %4,0 %
7 let5,2 %4,4 %4,0 %
8 let5,7 %5,7 %5,2 %
9 let5,7 %6,3 %5,2 %
10 let6,7 %8,3 %6,4 %
11 let8,5 %8,1 %6,6 %
12 let6,3 %9,9 %7,7 %
13 let11,2 %9,9 %7,7 %
14 let9,1 %11,3 %8,7 %
15 let5,4 %9,4 %8,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříGrand C-MaxIX20Všechna autaNajeto – Grand C-MaxNajeto – IX20
3 roky 2,6 % 2,6 % 2,4 % – 33 000 km
4 roky 1,6 % 4,0 % 3,3 % – 36 000 km
5 let 2,9 % 3,0 % 2,9 % 77 000 km 46 000 km
6 let 5,0 % 4,5 % 4,0 % 109 000 km 46 000 km
7 let 5,2 % 4,4 % 4,0 % 118 000 km 58 000 km
8 let 5,7 % 5,7 % 5,2 % 126 000 km 61 000 km
9 let 5,7 % 6,3 % 5,2 % 150 000 km 77 000 km
10 let 6,7 % 8,3 % 6,4 % 168 000 km 80 000 km
11 let 8,5 % 8,1 % 6,6 % 174 000 km 90 000 km
12 let 6,3 % 9,9 % 7,7 % 187 000 km 100 000 km
13 let 11,2 % 9,9 % 7,7 % 197 000 km 106 000 km
14 let 9,1 % 11,3 % 8,7 % 208 000 km 113 000 km
15 let 5,4 % 9,4 % 8,8 % 209 000 km 124 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadGrand C-MaxIX20Všechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 15,9 4,8 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 12,7 6,9 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,3 9,0 52,2
Osvětlení registrační značky 4.7 8,6 3,9 11,3
Kabina a karoserie 6.2 8,3 3,9 43,0
Stav skel 3.2 6,1 2,7 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 5,3 2,7 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 5,2 2,8 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford Grand C-Max
Grand C-MaxProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4 0494,3 %−20 %
Nafta5 7637,4 %+26 %
Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %

Vybíráte mezi Grand C-Max a IX20? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford Grand C-Max · Hyundai IX20 · žebříček segmentu MPV · další srovnání