Srovnání podle STK · Střední třída

Ford Sierra vs. Volkswagen Passat

Ve spolehlivosti podle STK se Ford Sierra a Volkswagen Passat stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Sierra +8 % proti průměru, Passat −7 % proti průměru.

Ford SierraVolkswagen Passat
Neúspěšných prohlídek9,4 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)+8 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce28,7 roku13,5 roku
Prohlídek v datech1 133399 764

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Passat: 13,1 % Ford Sierra: 10,0 %
  • Ford Sierra
  • Volkswagen Passat
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord SierraVolkswagen PassatVšechna osobní auta
1 rok–5,6 %2,6 %
2 roky–4,2 %2,8 %
3 roky–2,1 %2,4 %
4 roky–2,7 %3,3 %
5 let–3,0 %2,9 %
6 let–4,2 %4,0 %
7 let–4,4 %4,0 %
8 let–5,1 %5,2 %
9 let–5,2 %5,2 %
10 let–6,3 %6,4 %
11 let–6,8 %6,6 %
12 let–7,2 %7,7 %
13 let–7,4 %7,7 %
14 let–7,8 %8,7 %
15 let–8,0 %8,8 %
16 let–8,4 %9,6 %
17 let–8,2 %9,5 %
18 let–9,4 %10,0 %
19 let–9,0 %10,0 %
20 let–9,0 %10,4 %
21 let–9,6 %10,5 %
22 let–9,4 %10,8 %
23 let–9,8 %10,8 %
24 let–9,6 %11,0 %
25 let–10,2 %11,3 %
26 let–10,4 %11,2 %
27 let–11,1 %11,0 %
28 let–10,3 %10,9 %
29 let10,0 %13,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříSierraPassatVšechna autaNajeto – SierraNajeto – Passat
1 rok – 5,6 % 2,6 % – 25 000 km
2 roky – 4,2 % 2,8 % – 76 000 km
3 roky – 2,1 % 2,4 % – 111 000 km
4 roky – 2,7 % 3,3 % – 137 000 km
5 let – 3,0 % 2,9 % – 151 000 km
6 let – 4,2 % 4,0 % – 167 000 km
7 let – 4,4 % 4,0 % – 188 000 km
8 let – 5,1 % 5,2 % – 199 000 km
9 let – 5,2 % 5,2 % – 224 000 km
10 let – 6,3 % 6,4 % – 238 000 km
11 let – 6,8 % 6,6 % – 248 000 km
12 let – 7,2 % 7,7 % – 261 000 km
13 let – 7,4 % 7,7 % – 268 000 km
14 let – 7,8 % 8,7 % – 281 000 km
15 let – 8,0 % 8,8 % – 292 000 km
16 let – 8,4 % 9,6 % – 302 000 km
17 let – 8,2 % 9,5 % – 309 000 km
18 let – 9,4 % 10,0 % – 314 000 km
19 let – 9,0 % 10,0 % – 316 000 km
20 let – 9,0 % 10,4 % – 319 000 km
21 let – 9,6 % 10,5 % – 327 000 km
22 let – 9,4 % 10,8 % – 330 000 km
23 let – 9,8 % 10,8 % – 332 000 km
24 let – 9,6 % 11,0 % – 332 000 km
25 let – 10,2 % 11,3 % – 333 000 km
26 let – 10,4 % 11,2 % – –
27 let – 11,1 % 11,0 % – –
28 let – 10,3 % 10,9 % – –
29 let 10,0 % 13,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadSierraPassatVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 84,9 35,6 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 68,7 30,9 43,2
Kabina a karoserie 6.2 57,2 36,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 26,3 32,3 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 26,8 14,2 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,7 18,4 18,1
Nápravy 5.1 15,0 6,0 6,7
Stav skel 3.2 10,5 10,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford Sierra
SierraProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín21610,2 %−6 %
Volkswagen Passat
PassatProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín30 6807,8 %−4 %
Nafta360 5356,8 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)5 85810,2 %+31 %

Vybíráte mezi Sierra a Passat? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford Sierra · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání