Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Ford Tourneo vs. Volkswagen Crafter

Ford Tourneo má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 35 % častěji než Volkswagen Crafter stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Tourneo +53 % proti průměru, Crafter +13 % proti průměru.

Ford TourneoVolkswagen Crafter
Neúspěšných prohlídek7,1 %6,2 %
Proti průměru (stejné stáří)+53 %+13 %
Průměrné stáří při prohlídce7,4 roku8,5 roku
Prohlídek v datech29 2883 544

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 3 6 9 12 15 18 22 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Volkswagen Crafter: 3,3 % Ford Tourneo: 11,3 %
  • Ford Tourneo
  • Volkswagen Crafter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord TourneoVolkswagen CrafterVšechna osobní auta
0 let–0,0 %1,7 %
1 rok–3,8 %2,6 %
2 roky–2,1 %2,8 %
3 roky3,4 %3,3 %2,4 %
4 roky5,1 %2,8 %3,3 %
5 let4,4 %1,3 %2,9 %
6 let5,7 %4,0 %4,0 %
7 let6,6 %7,5 %4,0 %
8 let8,0 %6,0 %5,2 %
9 let9,8 %6,2 %5,2 %
10 let9,5 %11,4 %6,4 %
11 let11,2 %3,9 %6,6 %
12 let11,6 %6,7 %7,7 %
13 let11,0 %11,3 %7,7 %
14 let15,2 %9,8 %8,7 %
15 let12,0 %15,6 %8,8 %
16 let12,4 %9,6 %9,6 %
17 let13,3 %6,1 %9,5 %
18 let12,0 %3,3 %10,0 %
19 let17,3 %–10,0 %
20 let13,2 %–10,4 %
21 let14,4 %–10,5 %
22 let11,3 %–10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříTourneoCrafterVšechna autaNajeto – TourneoNajeto – Crafter
0 let – 0,0 % 1,7 % – –
1 rok – 3,8 % 2,6 % 22 000 km 17 000 km
2 roky – 2,1 % 2,8 % 40 000 km 66 000 km
3 roky 3,4 % 3,3 % 2,4 % 69 000 km 90 000 km
4 roky 5,1 % 2,8 % 3,3 % 76 000 km 117 000 km
5 let 4,4 % 1,3 % 2,9 % 98 000 km 142 000 km
6 let 5,7 % 4,0 % 4,0 % 112 000 km 172 000 km
7 let 6,6 % 7,5 % 4,0 % 137 000 km 187 000 km
8 let 8,0 % 6,0 % 5,2 % 152 000 km 218 000 km
9 let 9,8 % 6,2 % 5,2 % 170 000 km 233 000 km
10 let 9,5 % 11,4 % 6,4 % 187 000 km 237 000 km
11 let 11,2 % 3,9 % 6,6 % 205 000 km 264 000 km
12 let 11,6 % 6,7 % 7,7 % 221 000 km 284 000 km
13 let 11,0 % 11,3 % 7,7 % 245 000 km 289 000 km
14 let 15,2 % 9,8 % 8,7 % 265 000 km 310 000 km
15 let 12,0 % 15,6 % 8,8 % 263 000 km 310 000 km
16 let 12,4 % 9,6 % 9,6 % 271 000 km 308 000 km
17 let 13,3 % 6,1 % 9,5 % 263 000 km 302 000 km
18 let 12,0 % 3,3 % 10,0 % 279 000 km 300 000 km
19 let 17,3 % – 10,0 % 275 000 km 316 000 km
20 let 13,2 % – 10,4 % 264 000 km –
21 let 14,4 % – 10,5 % 269 000 km –
22 let 11,3 % – 10,8 % 259 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadTourneoCrafterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 26,1 413,6 52,2
Kabina a karoserie 6.2 19,4 295,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 20,8 236,1 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 15,6 218,1 29,3
Stav skel 3.2 10,4 168,4 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 7,9 111,7 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 8,9 101,5 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 8,2 75,6 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford Tourneo
TourneoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 7615,9 %+45 %
Nafta24 6027,1 %+55 %
Volkswagen Crafter
CrafterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta3 5847,0 %+28 %

Vybíráte mezi Tourneo a Crafter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford Tourneo · Volkswagen Crafter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání