Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Honda CR vs. Škoda Rapid

Ve spolehlivosti podle STK se Honda CR a Škoda Rapid stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je CR −12 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Honda CRŠkoda Rapid
Neúspěšných prohlídek4,5 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)−12 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce8,7 roku7,0 roku
Prohlídek v datech3 520233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 2 4 6 8 10 12 13 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Škoda Rapid: 7,8 % Honda CR: 6,4 %
  • Honda CR
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHonda CRŠkoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky4,3 %1,3 %2,4 %
4 roky0,8 %2,0 %3,3 %
5 let3,2 %2,2 %2,9 %
6 let3,9 %3,2 %4,0 %
7 let2,6 %2,9 %4,0 %
8 let4,9 %3,9 %5,2 %
9 let4,0 %4,0 %5,2 %
10 let6,4 %5,7 %6,4 %
11 let–6,3 %6,6 %
12 let–7,1 %7,7 %
13 let–7,8 %7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCRRapidVšechna autaNajeto – CRNajeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky 4,3 % 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky 0,8 % 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let 3,2 % 2,2 % 2,9 % 69 000 km 75 000 km
6 let 3,9 % 3,2 % 4,0 % 76 000 km 83 000 km
7 let 2,6 % 2,9 % 4,0 % 115 000 km 99 000 km
8 let 4,9 % 3,9 % 5,2 % 121 000 km 108 000 km
9 let 4,0 % 4,0 % 5,2 % 143 000 km 125 000 km
10 let 6,4 % 5,7 % 6,4 % 154 000 km 139 000 km
11 let – 6,3 % 6,6 % 164 000 km 148 000 km
12 let – 7,1 % 7,7 % – 158 000 km
13 let – 7,8 % 7,7 % – 162 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCRRapidVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 8,9 4,4 29,3
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 7,2 7,0 52,2
Mechanický stav řízení 2.1 6,4 1,6 15,6
Podvozek, rám a výfuk 6.1 4,7 6,2 43,2
Osvětlení registrační značky 4.7 5,7 2,6 11,3
Stav skel 3.2 5,7 3,9 10,9
Kabina a karoserie 6.2 4,2 2,4 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 2,3 1,8 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Honda CR
CRProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 5093,9 %−14 %
Nafta3 2763,9 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)2639,1 %+45 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi CR a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Honda CR · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání