Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Honda CRX vs. Škoda Rapid

Škoda Rapid má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 34 % častěji než Honda CRX stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je CRX −42 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Honda CRXŠkoda Rapid
Neúspěšných prohlídek5,7 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)−42 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce27,6 roku7,0 roku
Prohlídek v datech653233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 4 6 8 10 12 26 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Škoda Rapid: 7,8 % Honda CRX: 6,1 %
  • Honda CRX
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHonda CRXŠkoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky–1,3 %2,4 %
4 roky–2,0 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–3,2 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–4,0 %5,2 %
10 let–5,7 %6,4 %
11 let–6,3 %6,6 %
12 let–7,1 %7,7 %
13 let–7,8 %7,7 %
26 let13,4 %–11,2 %
27 let0,0 %–11,0 %
28 let6,7 %–10,9 %
29 let6,1 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCRXRapidVšechna autaNajeto – CRXNajeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky – 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky – 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 75 000 km
6 let – 3,2 % 4,0 % – 83 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 99 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 108 000 km
9 let – 4,0 % 5,2 % – 125 000 km
10 let – 5,7 % 6,4 % – 139 000 km
11 let – 6,3 % 6,6 % – 148 000 km
12 let – 7,1 % 7,7 % – 158 000 km
13 let – 7,8 % 7,7 % – 162 000 km
26 let 13,4 % – 11,2 % – –
27 let 0,0 % – 11,0 % – –
28 let 6,7 % – 10,9 % – –
29 let 6,1 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCRXRapidVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 49,9 7,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 36,9 2,4 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 34,0 6,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 22,2 4,4 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 20,7 1,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 18,5 1,6 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 8,6 2,6 11,3
Nápravy 5.1 4,9 0,6 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Honda CRX
CRXProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3716,2 %−43 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi CRX a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Honda CRX · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání