Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Honda Hr-V vs. Škoda Yeti

Honda Hr-V má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 22 % častěji než Škoda Yeti stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Hr-V −10 % proti průměru, Yeti −26 % proti průměru.

Honda Hr-VŠkoda Yeti
Neúspěšných prohlídek5,0 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−10 %−26 %
Průměrné stáří při prohlídce10,3 roku9,5 roku
Prohlídek v datech8 270138 555

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 12 15 19 22 26 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,2 % Škoda Yeti: 7,2 % Honda Hr-V: 12,1 %
  • Honda Hr-V
  • Škoda Yeti
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHonda Hr-VŠkoda YetiVšechna osobní auta
3 roky1,9 %1,7 %2,4 %
4 roky1,9 %1,6 %3,3 %
5 let2,2 %2,0 %2,9 %
6 let2,1 %2,5 %4,0 %
7 let3,0 %2,9 %4,0 %
8 let3,9 %3,9 %5,2 %
9 let3,1 %3,8 %5,2 %
10 let6,8 %4,5 %6,4 %
11 let–5,0 %6,6 %
12 let–5,4 %7,7 %
13 let–5,8 %7,7 %
14 let–6,9 %8,7 %
15 let–8,1 %8,8 %
16 let–7,2 %9,6 %
18 let8,7 %–10,0 %
19 let8,3 %–10,0 %
20 let11,6 %–10,4 %
21 let9,5 %–10,5 %
22 let12,2 %–10,8 %
23 let11,6 %–10,8 %
24 let12,6 %–11,0 %
25 let12,1 %–11,3 %
26 let12,1 %–11,2 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříHr-VYetiVšechna autaNajeto – Hr-VNajeto – Yeti
3 roky 1,9 % 1,7 % 2,4 % 45 000 km 65 000 km
4 roky 1,9 % 1,6 % 3,3 % 41 000 km 61 000 km
5 let 2,2 % 2,0 % 2,9 % 57 000 km 102 000 km
6 let 2,1 % 2,5 % 4,0 % 66 000 km 110 000 km
7 let 3,0 % 2,9 % 4,0 % 84 000 km 104 000 km
8 let 3,9 % 3,9 % 5,2 % 89 000 km 115 000 km
9 let 3,1 % 3,8 % 5,2 % 106 000 km 132 000 km
10 let 6,8 % 4,5 % 6,4 % 118 000 km 143 000 km
11 let – 5,0 % 6,6 % – 155 000 km
12 let – 5,4 % 7,7 % – 169 000 km
13 let – 5,8 % 7,7 % – 177 000 km
14 let – 6,9 % 8,7 % – 187 000 km
15 let – 8,1 % 8,8 % – 194 000 km
16 let – 7,2 % 9,6 % – 206 000 km
18 let 8,7 % – 10,0 % – –
19 let 8,3 % – 10,0 % – –
20 let 11,6 % – 10,4 % 215 000 km –
21 let 9,5 % – 10,5 % 225 000 km –
22 let 12,2 % – 10,8 % 211 000 km –
23 let 11,6 % – 10,8 % 227 000 km –
24 let 12,6 % – 11,0 % 219 000 km –
25 let 12,1 % – 11,3 % 229 000 km –
26 let 12,1 % – 11,2 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadHr-VYetiVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 23,3 9,9 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 23,2 5,6 29,3
Kabina a karoserie 6.2 22,5 8,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 22,2 12,1 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 8,2 5,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 7,2 4,0 15,6
Stav skel 3.2 4,5 5,6 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 4,4 1,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Honda Hr-V
Hr-VProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín7 1974,6 %−17 %
Nafta8354,8 %+26 %
Plyn (LPG, CNG)26914,9 %+44 %
Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %

Vybíráte mezi Hr-V a Yeti? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Honda Hr-V · Škoda Yeti · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání