Srovnání podle STK · MPV

Hyundai IX20 vs. Hyundai Trajet

Hyundai Trajet má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 48 % častěji než Hyundai IX20 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je IX20 +19 % proti průměru, Trajet +75 % proti průměru.

Hyundai IX20Hyundai Trajet
Neúspěšných prohlídek5,6 %17,1 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %+75 %
Průměrné stáří při prohlídce7,6 roku17,9 roku
Prohlídek v datech85 325795

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 10 20 30 3 6 9 12 15 18 20 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,4 % Hyundai Trajet: 17,0 % Hyundai IX20: 9,4 %
  • Hyundai IX20
  • Hyundai Trajet
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai IX20Hyundai TrajetVšechna osobní auta
3 roky2,6 %–2,4 %
4 roky4,0 %–3,3 %
5 let3,0 %–2,9 %
6 let4,5 %–4,0 %
7 let4,4 %–4,0 %
8 let5,7 %–5,2 %
9 let6,3 %–5,2 %
10 let8,3 %–6,4 %
11 let8,1 %–6,6 %
12 let9,9 %–7,7 %
13 let9,9 %–7,7 %
14 let11,3 %–8,7 %
15 let9,4 %20,3 %8,8 %
16 let–18,0 %9,6 %
17 let–16,7 %9,5 %
18 let–20,9 %10,0 %
19 let–13,6 %10,0 %
20 let–17,0 %10,4 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříIX20TrajetVšechna autaNajeto – IX20Najeto – Trajet
3 roky 2,6 % – 2,4 % 33 000 km –
4 roky 4,0 % – 3,3 % 36 000 km –
5 let 3,0 % – 2,9 % 46 000 km –
6 let 4,5 % – 4,0 % 46 000 km –
7 let 4,4 % – 4,0 % 58 000 km –
8 let 5,7 % – 5,2 % 61 000 km –
9 let 6,3 % – 5,2 % 77 000 km –
10 let 8,3 % – 6,4 % 80 000 km –
11 let 8,1 % – 6,6 % 90 000 km –
12 let 9,9 % – 7,7 % 100 000 km –
13 let 9,9 % – 7,7 % 106 000 km –
14 let 11,3 % – 8,7 % 113 000 km –
15 let 9,4 % 20,3 % 8,8 % 124 000 km –
16 let – 18,0 % 9,6 % – 241 000 km
17 let – 16,7 % 9,5 % – 235 000 km
18 let – 20,9 % 10,0 % – 251 000 km
19 let – 13,6 % 10,0 % – 258 000 km
20 let – 17,0 % 10,4 % – 237 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadIX20TrajetVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,0 131,4 52,2
Kabina a karoserie 6.2 3,9 101,6 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,9 99,7 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,8 83,1 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 2,8 53,0 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 2,7 35,8 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 3,9 27,3 11,3
Stav skel 3.2 2,7 20,0 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %
Hyundai Trajet
TrajetProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín19213,0 %+31 %
Nafta51418,7 %+94 %
Plyn (LPG, CNG)8918,0 %+85 %

Vybíráte mezi IX20 a Trajet? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai IX20 · Hyundai Trajet · žebříček segmentu MPV · další srovnání