Srovnání podle STK · MPV

Hyundai IX20 vs. Mercedes-Benz R

Hyundai IX20 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 33 % častěji než Mercedes-Benz R stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je IX20 +19 % proti průměru, R −11 % proti průměru.

Hyundai IX20Mercedes-Benz R
Neúspěšných prohlídek5,6 %7,2 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %−11 %
Průměrné stáří při prohlídce7,6 roku13,6 roku
Prohlídek v datech85 3253 868

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 12 15 19 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,0 % Mercedes-Benz R: 5,4 % Hyundai IX20: 9,4 %
  • Hyundai IX20
  • Mercedes-Benz R
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai IX20Mercedes-Benz RVšechna osobní auta
3 roky2,6 %–2,4 %
4 roky4,0 %–3,3 %
5 let3,0 %–2,9 %
6 let4,5 %–4,0 %
7 let4,4 %–4,0 %
8 let5,7 %7,7 %5,2 %
9 let6,3 %7,1 %5,2 %
10 let8,3 %6,0 %6,4 %
11 let8,1 %4,3 %6,6 %
12 let9,9 %7,3 %7,7 %
13 let9,9 %7,6 %7,7 %
14 let11,3 %7,2 %8,7 %
15 let9,4 %6,8 %8,8 %
16 let–7,2 %9,6 %
17 let–11,0 %9,5 %
18 let–8,7 %10,0 %
19 let–5,4 %10,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříIX20RVšechna autaNajeto – IX20Najeto – R
3 roky 2,6 % – 2,4 % 33 000 km –
4 roky 4,0 % – 3,3 % 36 000 km –
5 let 3,0 % – 2,9 % 46 000 km –
6 let 4,5 % – 4,0 % 46 000 km –
7 let 4,4 % – 4,0 % 58 000 km –
8 let 5,7 % 7,7 % 5,2 % 61 000 km –
9 let 6,3 % 7,1 % 5,2 % 77 000 km –
10 let 8,3 % 6,0 % 6,4 % 80 000 km –
11 let 8,1 % 4,3 % 6,6 % 90 000 km –
12 let 9,9 % 7,3 % 7,7 % 100 000 km 261 000 km
13 let 9,9 % 7,6 % 7,7 % 106 000 km 265 000 km
14 let 11,3 % 7,2 % 8,7 % 113 000 km 275 000 km
15 let 9,4 % 6,8 % 8,8 % 124 000 km 277 000 km
16 let – 7,2 % 9,6 % – 296 000 km
17 let – 11,0 % 9,5 % – 281 000 km
18 let – 8,7 % 10,0 % – 301 000 km
19 let – 5,4 % 10,0 % – 287 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadIX20RVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,0 34,4 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,8 25,7 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,9 24,2 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 2,8 18,5 18,1
Kabina a karoserie 6.2 3,9 16,4 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 2,7 14,7 15,6
Stav skel 3.2 2,7 9,8 10,9
Nápravy 5.1 0,4 8,3 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %
Mercedes-Benz R
RProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3355,4 %−37 %
Nafta3 4087,4 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)1698,9 %+3 %

Vybíráte mezi IX20 a R? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai IX20 · Mercedes-Benz R · žebříček segmentu MPV · další srovnání