Srovnání podle STK · MPV

Hyundai IX20 vs. Renault Grand Espace

Ve spolehlivosti podle STK se Hyundai IX20 a Renault Grand Espace stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je IX20 +19 % proti průměru, Grand Espace +13 % proti průměru.

Hyundai IX20Renault Grand Espace
Neúspěšných prohlídek5,6 %11,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %+13 %
Průměrné stáří při prohlídce7,6 roku21,4 roku
Prohlídek v datech85 325741

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 12 15 21 24 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,0 % Renault Grand Espace: 11,3 % Hyundai IX20: 9,4 %
  • Hyundai IX20
  • Renault Grand Espace
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai IX20Renault Grand EspaceVšechna osobní auta
3 roky2,6 %–2,4 %
4 roky4,0 %–3,3 %
5 let3,0 %–2,9 %
6 let4,5 %–4,0 %
7 let4,4 %–4,0 %
8 let5,7 %–5,2 %
9 let6,3 %–5,2 %
10 let8,3 %–6,4 %
11 let8,1 %–6,6 %
12 let9,9 %–7,7 %
13 let9,9 %–7,7 %
14 let11,3 %–8,7 %
15 let9,4 %–8,8 %
19 let–14,0 %10,0 %
20 let–11,8 %10,4 %
21 let–12,2 %10,5 %
22 let–9,9 %10,8 %
23 let–10,4 %10,8 %
24 let–11,3 %11,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříIX20Grand EspaceVšechna autaNajeto – IX20Najeto – Grand Espace
3 roky 2,6 % – 2,4 % 33 000 km –
4 roky 4,0 % – 3,3 % 36 000 km –
5 let 3,0 % – 2,9 % 46 000 km –
6 let 4,5 % – 4,0 % 46 000 km –
7 let 4,4 % – 4,0 % 58 000 km –
8 let 5,7 % – 5,2 % 61 000 km –
9 let 6,3 % – 5,2 % 77 000 km –
10 let 8,3 % – 6,4 % 80 000 km –
11 let 8,1 % – 6,6 % 90 000 km –
12 let 9,9 % – 7,7 % 100 000 km –
13 let 9,9 % – 7,7 % 106 000 km –
14 let 11,3 % – 8,7 % 113 000 km –
15 let 9,4 % – 8,8 % 124 000 km –
19 let – 14,0 % 10,0 % – –
20 let – 11,8 % 10,4 % – 260 000 km
21 let – 12,2 % 10,5 % – 259 000 km
22 let – 9,9 % 10,8 % – 273 000 km
23 let – 10,4 % 10,8 % – 269 000 km
24 let – 11,3 % 11,0 % – 265 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadIX20Grand EspaceVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,0 119,0 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,9 78,7 43,2
Kabina a karoserie 6.2 3,9 77,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,8 41,4 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 2,8 39,5 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 2,7 31,2 15,6
Nápravy 5.1 0,4 16,9 6,7
Stírače 3.4 1,1 15,8 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %
Renault Grand Espace
Grand EspaceProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín21911,4 %+8 %
Nafta46810,5 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)7917,7 %+67 %

Vybíráte mezi IX20 a Grand Espace? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai IX20 · Renault Grand Espace · žebříček segmentu MPV · další srovnání