Srovnání podle STK · MPV

Hyundai IX20 vs. Toyota Sienna

Ve spolehlivosti podle STK se Hyundai IX20 a Toyota Sienna stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je IX20 +19 % proti průměru, Sienna +40 % proti průměru.

Hyundai IX20Toyota Sienna
Neúspěšných prohlídek5,6 %8,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %+40 %
Průměrné stáří při prohlídce7,6 roku10,5 roku
Prohlídek v datech85 325505

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 13 15 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 8,8 % Hyundai IX20: 9,4 %
  • Hyundai IX20
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai IX20Všechna osobní auta
3 roky2,6 %2,4 %
4 roky4,0 %3,3 %
5 let3,0 %2,9 %
6 let4,5 %4,0 %
7 let4,4 %4,0 %
8 let5,7 %5,2 %
9 let6,3 %5,2 %
10 let8,3 %6,4 %
11 let8,1 %6,6 %
12 let9,9 %7,7 %
13 let9,9 %7,7 %
14 let11,3 %8,7 %
15 let9,4 %8,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříIX20SiennaVšechna autaNajeto – IX20Najeto – Sienna
3 roky 2,6 % – 2,4 % 33 000 km –
4 roky 4,0 % – 3,3 % 36 000 km –
5 let 3,0 % – 2,9 % 46 000 km –
6 let 4,5 % – 4,0 % 46 000 km –
7 let 4,4 % – 4,0 % 58 000 km –
8 let 5,7 % – 5,2 % 61 000 km –
9 let 6,3 % – 5,2 % 77 000 km –
10 let 8,3 % – 6,4 % 80 000 km –
11 let 8,1 % – 6,6 % 90 000 km –
12 let 9,9 % – 7,7 % 100 000 km –
13 let 9,9 % – 7,7 % 106 000 km –
14 let 11,3 % – 8,7 % 113 000 km –
15 let 9,4 % – 8,8 % 124 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadIX20SiennaVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,8 25,0 29,3
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,0 23,0 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,9 17,4 43,2
Kabina a karoserie 6.2 3,9 15,4 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 2,7 11,5 15,6
Stav skel 3.2 2,7 7,9 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 3,9 7,5 11,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 2,8 7,5 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %
Toyota Sienna
SiennaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3427,6 %+29 %
Plyn (LPG, CNG)15912,6 %+76 %

Vybíráte mezi IX20 a Sienna? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai IX20 · Toyota Sienna · žebříček segmentu MPV · další srovnání