Srovnání podle STK · MPV

Hyundai IX20 vs. Toyota Verso

Hyundai IX20 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 50 % častěji než Toyota Verso stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je IX20 +19 % proti průměru, Verso −21 % proti průměru.

Hyundai IX20Toyota Verso
Neúspěšných prohlídek5,6 %4,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %−21 %
Průměrné stáří při prohlídce7,6 roku9,0 roku
Prohlídek v datech85 32513 090

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Toyota Verso: 8,1 % Hyundai IX20: 9,4 %
  • Hyundai IX20
  • Toyota Verso
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai IX20Toyota VersoVšechna osobní auta
3 roky2,6 %1,6 %2,4 %
4 roky4,0 %2,6 %3,3 %
5 let3,0 %2,8 %2,9 %
6 let4,5 %3,4 %4,0 %
7 let4,4 %3,0 %4,0 %
8 let5,7 %3,1 %5,2 %
9 let6,3 %3,5 %5,2 %
10 let8,3 %4,3 %6,4 %
11 let8,1 %4,8 %6,6 %
12 let9,9 %6,1 %7,7 %
13 let9,9 %8,2 %7,7 %
14 let11,3 %8,6 %8,7 %
15 let9,4 %9,1 %8,8 %
16 let–8,1 %9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříIX20VersoVšechna autaNajeto – IX20Najeto – Verso
3 roky 2,6 % 1,6 % 2,4 % 33 000 km –
4 roky 4,0 % 2,6 % 3,3 % 36 000 km –
5 let 3,0 % 2,8 % 2,9 % 46 000 km –
6 let 4,5 % 3,4 % 4,0 % 46 000 km –
7 let 4,4 % 3,0 % 4,0 % 58 000 km 104 000 km
8 let 5,7 % 3,1 % 5,2 % 61 000 km 108 000 km
9 let 6,3 % 3,5 % 5,2 % 77 000 km 133 000 km
10 let 8,3 % 4,3 % 6,4 % 80 000 km 141 000 km
11 let 8,1 % 4,8 % 6,6 % 90 000 km 158 000 km
12 let 9,9 % 6,1 % 7,7 % 100 000 km 164 000 km
13 let 9,9 % 8,2 % 7,7 % 106 000 km 183 000 km
14 let 11,3 % 8,6 % 8,7 % 113 000 km 192 000 km
15 let 9,4 % 9,1 % 8,8 % 124 000 km 206 000 km
16 let – 8,1 % 9,6 % – 222 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadIX20VersoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,0 18,0 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,8 16,0 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,9 16,0 43,2
Kabina a karoserie 6.2 3,9 13,0 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 3,9 7,3 11,3
Stav skel 3.2 2,7 5,7 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 2,7 4,2 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 2,8 3,6 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %
Toyota Verso
VersoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8 2173,6 %−31 %
Nafta4 4775,4 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)2859,8 %+75 %

Vybíráte mezi IX20 a Verso? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai IX20 · Toyota Verso · žebříček segmentu MPV · další srovnání