Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Hyundai Terracan vs. Škoda Yeti

Hyundai Terracan má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 101 % častěji než Škoda Yeti stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Terracan +48 % proti průměru, Yeti −26 % proti průměru.

Hyundai TerracanŠkoda Yeti
Neúspěšných prohlídek14,6 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)+48 %−26 %
Průměrné stáří při prohlídce18,2 roku9,5 roku
Prohlídek v datech1 886138 555

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 10 20 30 3 6 9 12 15 18 22 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Škoda Yeti: 7,2 % Hyundai Terracan: 21,3 %
  • Hyundai Terracan
  • Škoda Yeti
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai TerracanŠkoda YetiVšechna osobní auta
3 roky–1,7 %2,4 %
4 roky–1,6 %3,3 %
5 let–2,0 %2,9 %
6 let–2,5 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–3,8 %5,2 %
10 let–4,5 %6,4 %
11 let–5,0 %6,6 %
12 let–5,4 %7,7 %
13 let–5,8 %7,7 %
14 let15,8 %6,9 %8,7 %
15 let12,2 %8,1 %8,8 %
16 let16,3 %7,2 %9,6 %
17 let12,2 %–9,5 %
18 let12,1 %–10,0 %
19 let14,3 %–10,0 %
20 let15,5 %–10,4 %
21 let20,1 %–10,5 %
22 let21,3 %–10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříTerracanYetiVšechna autaNajeto – TerracanNajeto – Yeti
3 roky – 1,7 % 2,4 % – 65 000 km
4 roky – 1,6 % 3,3 % – 61 000 km
5 let – 2,0 % 2,9 % – 102 000 km
6 let – 2,5 % 4,0 % – 110 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 104 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 115 000 km
9 let – 3,8 % 5,2 % – 132 000 km
10 let – 4,5 % 6,4 % – 143 000 km
11 let – 5,0 % 6,6 % – 155 000 km
12 let – 5,4 % 7,7 % – 169 000 km
13 let – 5,8 % 7,7 % – 177 000 km
14 let 15,8 % 6,9 % 8,7 % – 187 000 km
15 let 12,2 % 8,1 % 8,8 % – 194 000 km
16 let 16,3 % 7,2 % 9,6 % 247 000 km 206 000 km
17 let 12,2 % – 9,5 % 239 000 km –
18 let 12,1 % – 10,0 % 232 000 km –
19 let 14,3 % – 10,0 % 247 000 km –
20 let 15,5 % – 10,4 % 254 000 km –
21 let 20,1 % – 10,5 % 244 000 km –
22 let 21,3 % – 10,8 % 237 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadTerracanYetiVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 140,1 9,9 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 134,7 12,1 43,2
Kabina a karoserie 6.2 85,4 8,8 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 80,4 5,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 44,9 5,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 44,6 4,0 15,6
Nápravy 5.1 25,9 1,4 6,7
Osvětlení registrační značky 4.7 25,0 1,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai Terracan
TerracanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta1 87614,6 %+49 %
Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %

Vybíráte mezi Terracan a Yeti? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai Terracan · Škoda Yeti · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání