Srovnání podle STK · MPV

Hyundai Trajet vs. Renault Scenic

Hyundai Trajet má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 67 % častěji než Renault Scenic stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Trajet +75 % proti průměru, Scenic +5 % proti průměru.

Hyundai TrajetRenault Scenic
Neúspěšných prohlídek17,1 %9,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+75 %+5 %
Průměrné stáří při prohlídce17,9 roku16,6 roku
Prohlídek v datech795106 942

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 10 20 30 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Renault Scenic: 17,9 % Hyundai Trajet: 17,0 %
  • Hyundai Trajet
  • Renault Scenic
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai TrajetRenault ScenicVšechna osobní auta
3 roky–2,5 %2,4 %
4 roky–4,3 %3,3 %
5 let–2,9 %2,9 %
6 let–5,4 %4,0 %
7 let–4,8 %4,0 %
8 let–7,8 %5,2 %
9 let–6,5 %5,2 %
10 let–7,6 %6,4 %
11 let–7,0 %6,6 %
12 let–8,2 %7,7 %
13 let–8,3 %7,7 %
14 let–8,9 %8,7 %
15 let20,3 %9,6 %8,8 %
16 let18,0 %8,8 %9,6 %
17 let16,7 %9,7 %9,5 %
18 let20,9 %10,6 %10,0 %
19 let13,6 %9,9 %10,0 %
20 let17,0 %10,4 %10,4 %
21 let–10,7 %10,5 %
22 let–11,6 %10,8 %
23 let–11,8 %10,8 %
24 let–11,8 %11,0 %
25 let–11,3 %11,3 %
26 let–14,2 %11,2 %
27 let–14,4 %11,0 %
28 let–17,9 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříTrajetScenicVšechna autaNajeto – TrajetNajeto – Scenic
3 roky – 2,5 % 2,4 % – 62 000 km
4 roky – 4,3 % 3,3 % – 79 000 km
5 let – 2,9 % 2,9 % – 84 000 km
6 let – 5,4 % 4,0 % – 104 000 km
7 let – 4,8 % 4,0 % – 122 000 km
8 let – 7,8 % 5,2 % – 134 000 km
9 let – 6,5 % 5,2 % – 142 000 km
10 let – 7,6 % 6,4 % – 159 000 km
11 let – 7,0 % 6,6 % – 163 000 km
12 let – 8,2 % 7,7 % – 182 000 km
13 let – 8,3 % 7,7 % – 191 000 km
14 let – 8,9 % 8,7 % – 202 000 km
15 let 20,3 % 9,6 % 8,8 % – 206 000 km
16 let 18,0 % 8,8 % 9,6 % 241 000 km 217 000 km
17 let 16,7 % 9,7 % 9,5 % 235 000 km 218 000 km
18 let 20,9 % 10,6 % 10,0 % 251 000 km 226 000 km
19 let 13,6 % 9,9 % 10,0 % 258 000 km 224 000 km
20 let 17,0 % 10,4 % 10,4 % 237 000 km 226 000 km
21 let – 10,7 % 10,5 % 231 000 km 225 000 km
22 let – 11,6 % 10,8 % – 223 000 km
23 let – 11,8 % 10,8 % – 225 000 km
24 let – 11,8 % 11,0 % – 225 000 km
25 let – 11,3 % 11,3 % – 220 000 km
26 let – 14,2 % 11,2 % – –
27 let – 14,4 % 11,0 % – –
28 let – 17,9 % 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadTrajetScenicVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 131,4 69,8 52,2
Kabina a karoserie 6.2 101,6 47,0 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 99,7 44,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 83,1 45,1 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 53,0 25,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 35,8 19,9 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 27,3 15,7 11,3
Stav skel 3.2 20,0 10,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai Trajet
TrajetProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín19213,0 %+31 %
Nafta51418,7 %+94 %
Plyn (LPG, CNG)8918,0 %+85 %
Renault Scenic
ScenicProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59 3119,5 %≈ průměr
Nafta44 1999,0 %+9 %
Plyn (LPG, CNG)4 51311,7 %+26 %

Vybíráte mezi Trajet a Scenic? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai Trajet · Renault Scenic · žebříček segmentu MPV · další srovnání