Srovnání podle STK · SUV a crossovery
Hyundai Tucson vs. Kia Sportage
Kia Sportage má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 6 % častěji než Hyundai Tucson stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Tucson +14 % proti průměru, Sportage +21 % proti průměru.
| Hyundai Tucson | Kia Sportage | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 4,7 % | 6,5 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | +14 % | +21 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 6,4 roku | 8,8 roku |
| Prohlídek v datech | 63 666 | 62 713 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Hyundai Tucson
- Kia Sportage
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Hyundai Tucson | Kia Sportage | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 1 rok | 0,8 % | – | 2,6 % |
| 2 roky | 2,4 % | – | 2,8 % |
| 3 roky | 2,1 % | 2,3 % | 2,4 % |
| 4 roky | 3,5 % | 3,2 % | 3,3 % |
| 5 let | 2,8 % | 2,8 % | 2,9 % |
| 6 let | 4,2 % | 4,0 % | 4,0 % |
| 7 let | 4,8 % | 5,0 % | 4,0 % |
| 8 let | 6,2 % | 6,8 % | 5,2 % |
| 9 let | 5,8 % | 6,6 % | 5,2 % |
| 10 let | 7,2 % | 7,7 % | 6,4 % |
| 11 let | 5,9 % | 9,4 % | 6,6 % |
| 12 let | 8,3 % | 9,2 % | 7,7 % |
| 13 let | 8,0 % | 9,6 % | 7,7 % |
| 14 let | 11,4 % | 9,3 % | 8,7 % |
| 15 let | 11,9 % | 10,2 % | 8,8 % |
| 16 let | 12,9 % | 11,5 % | 9,6 % |
| 17 let | 14,2 % | 12,6 % | 9,5 % |
| 18 let | 14,5 % | 14,4 % | 10,0 % |
| 19 let | 15,3 % | 17,8 % | 10,0 % |
| 20 let | 16,7 % | 14,2 % | 10,4 % |
| 21 let | 16,4 % | 11,9 % | 10,5 % |
| 22 let | – | 15,4 % | 10,8 % |
| 23 let | – | 14,0 % | 10,8 % |
| 24 let | – | 16,4 % | 11,0 % |
| 25 let | – | 10,7 % | 11,3 % |
| 26 let | – | 14,5 % | 11,2 % |
| 27 let | – | 13,1 % | 11,0 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Tucson | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 28 554 | 3,5 % | ≈ průměr |
| Nafta | 37 796 | 5,1 % | +17 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 1 007 | 14,9 % | +73 % |
| Sportage | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 31 538 | 5,6 % | +14 % |
| Nafta | 29 327 | 7,2 % | +27 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 1 761 | 11,1 % | +39 % |
Vybíráte mezi Tucson a Sportage? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Hyundai Tucson · Kia Sportage · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání