Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Jaguar F-Pace vs. Škoda Kodiaq

Jaguar F-Pace má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 43 % častěji než Škoda Kodiaq stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je F-Pace na úrovni průměru, Kodiaq −30 % proti průměru.

Jaguar F-PaceŠkoda Kodiaq
Neúspěšných prohlídek3,6 %2,2 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−30 %
Průměrné stáří při prohlídce5,4 roku4,6 roku
Prohlídek v datech1 80277 852

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 0 2 4 6 8 9 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 5,2 % Škoda Kodiaq: 3,9 % Jaguar F-Pace: 8,0 %
  • Jaguar F-Pace
  • Škoda Kodiaq
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříJaguar F-PaceŠkoda KodiaqVšechna osobní auta
0 let–0,7 %1,7 %
1 rok–0,5 %2,6 %
2 roky–0,8 %2,8 %
3 roky3,0 %1,6 %2,4 %
4 roky4,4 %2,2 %3,3 %
5 let3,0 %2,2 %2,9 %
6 let2,5 %3,1 %4,0 %
7 let2,7 %3,1 %4,0 %
8 let5,2 %3,0 %5,2 %
9 let8,0 %3,9 %5,2 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříF-PaceKodiaqVšechna autaNajeto – F-PaceNajeto – Kodiaq
0 let – 0,7 % 1,7 % – –
1 rok – 0,5 % 2,6 % 21 000 km 24 000 km
2 roky – 0,8 % 2,8 % – 48 000 km
3 roky 3,0 % 1,6 % 2,4 % 66 000 km 88 000 km
4 roky 4,4 % 2,2 % 3,3 % 74 000 km 99 000 km
5 let 3,0 % 2,2 % 2,9 % 110 000 km 122 000 km
6 let 2,5 % 3,1 % 4,0 % 111 000 km 131 000 km
7 let 2,7 % 3,1 % 4,0 % 129 000 km 154 000 km
8 let 5,2 % 3,0 % 5,2 % 142 000 km 156 000 km
9 let 8,0 % 3,9 % 5,2 % 159 000 km 178 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadF-PaceKodiaqVšechna auta
Stav skel 3.2 4,7 4,8 10,9
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 4,1 1,8 52,2
Mechanický stav řízení 2.1 1,9 0,4 15,6
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,6 0,7 43,2
Výfukové emise 8.2 0,9 0,3 3,0
Kola a pneumatiky 5.2 0,6 0,9 1,7
Tabulky registrační značky 0.1 0,8 0,8 5,7
Stírače 3.4 0,7 0,3 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Jaguar F-Pace
F-PaceProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3712,4 %−26 %
Nafta1 4643,9 %+9 %
Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %

Vybíráte mezi F-Pace a Kodiaq? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Jaguar F-Pace · Škoda Kodiaq · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání