Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Land Rover Defender vs. Škoda Yeti

Ve spolehlivosti podle STK se Land Rover Defender a Škoda Yeti stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Defender −30 % proti průměru, Yeti −26 % proti průměru.

Land Rover DefenderŠkoda Yeti
Neúspěšných prohlídek6,1 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−30 %−26 %
Průměrné stáří při prohlídce17,6 roku9,5 roku
Prohlídek v datech2 831138 555

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Škoda Yeti: 7,2 % Land Rover Defender: 2,7 %
  • Land Rover Defender
  • Škoda Yeti
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříLand Rover DefenderŠkoda YetiVšechna osobní auta
3 roky4,4 %1,7 %2,4 %
4 roky3,8 %1,6 %3,3 %
5 let–2,0 %2,9 %
6 let–2,5 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–3,8 %5,2 %
10 let–4,5 %6,4 %
11 let–5,0 %6,6 %
12 let1,6 %5,4 %7,7 %
13 let4,7 %5,8 %7,7 %
14 let9,1 %6,9 %8,7 %
15 let4,5 %8,1 %8,8 %
16 let5,5 %7,2 %9,6 %
17 let5,0 %–9,5 %
18 let4,4 %–10,0 %
19 let6,9 %–10,0 %
20 let5,5 %–10,4 %
21 let6,4 %–10,5 %
22 let9,8 %–10,8 %
23 let7,7 %–10,8 %
24 let7,0 %–11,0 %
25 let8,7 %–11,3 %
26 let4,9 %–11,2 %
27 let10,3 %–11,0 %
28 let2,7 %–10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDefenderYetiVšechna autaNajeto – DefenderNajeto – Yeti
3 roky 4,4 % 1,7 % 2,4 % 73 000 km 65 000 km
4 roky 3,8 % 1,6 % 3,3 % 78 000 km 61 000 km
5 let – 2,0 % 2,9 % 94 000 km 102 000 km
6 let – 2,5 % 4,0 % – 110 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 104 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 115 000 km
9 let – 3,8 % 5,2 % – 132 000 km
10 let – 4,5 % 6,4 % 88 000 km 143 000 km
11 let – 5,0 % 6,6 % 92 000 km 155 000 km
12 let 1,6 % 5,4 % 7,7 % 101 000 km 169 000 km
13 let 4,7 % 5,8 % 7,7 % 131 000 km 177 000 km
14 let 9,1 % 6,9 % 8,7 % 143 000 km 187 000 km
15 let 4,5 % 8,1 % 8,8 % 154 000 km 194 000 km
16 let 5,5 % 7,2 % 9,6 % 137 000 km 206 000 km
17 let 5,0 % – 9,5 % 151 000 km –
18 let 4,4 % – 10,0 % 162 000 km –
19 let 6,9 % – 10,0 % 139 000 km –
20 let 5,5 % – 10,4 % 188 000 km –
21 let 6,4 % – 10,5 % 178 000 km –
22 let 9,8 % – 10,8 % 207 000 km –
23 let 7,7 % – 10,8 % 233 000 km –
24 let 7,0 % – 11,0 % 216 000 km –
25 let 8,7 % – 11,3 % 210 000 km –
26 let 4,9 % – 11,2 % – –
27 let 10,3 % – 11,0 % – –
28 let 2,7 % – 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDefenderYetiVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 109,0 12,1 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 83,9 9,9 52,2
Kabina a karoserie 6.2 82,6 8,8 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 54,1 4,0 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 42,8 5,6 29,3
Nápravy 5.1 38,5 1,4 6,7
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 29,8 5,8 18,1
Stav skel 3.2 14,2 5,6 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Land Rover Defender
DefenderProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2054,9 %+7 %
Nafta2 4216,2 %−32 %
Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %

Vybíráte mezi Defender a Yeti? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Land Rover Defender · Škoda Yeti · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání