Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Mazda CX-9 vs. Škoda Yeti

Mazda CX-9 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 174 % častěji než Škoda Yeti stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je CX-9 +102 % proti průměru, Yeti −26 % proti průměru.

Mazda CX-9Škoda Yeti
Neúspěšných prohlídek13,4 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)+102 %−26 %
Průměrné stáří při prohlídce10,8 roku9,5 roku
Prohlídek v datech891138 555

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 10 20 30 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Škoda Yeti: 7,2 % Mazda CX-9: 19,4 %
  • Mazda CX-9
  • Škoda Yeti
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMazda CX-9Škoda YetiVšechna osobní auta
3 roky–1,7 %2,4 %
4 roky–1,6 %3,3 %
5 let–2,0 %2,9 %
6 let11,7 %2,5 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let11,7 %3,8 %5,2 %
10 let7,3 %4,5 %6,4 %
11 let–5,0 %6,6 %
12 let14,4 %5,4 %7,7 %
13 let8,1 %5,8 %7,7 %
14 let16,3 %6,9 %8,7 %
15 let13,0 %8,1 %8,8 %
16 let19,4 %7,2 %9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCX-9YetiVšechna autaNajeto – CX-9Najeto – Yeti
3 roky – 1,7 % 2,4 % – 65 000 km
4 roky – 1,6 % 3,3 % – 61 000 km
5 let – 2,0 % 2,9 % – 102 000 km
6 let 11,7 % 2,5 % 4,0 % – 110 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 104 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 115 000 km
9 let 11,7 % 3,8 % 5,2 % – 132 000 km
10 let 7,3 % 4,5 % 6,4 % 154 000 km 143 000 km
11 let – 5,0 % 6,6 % – 155 000 km
12 let 14,4 % 5,4 % 7,7 % – 169 000 km
13 let 8,1 % 5,8 % 7,7 % – 177 000 km
14 let 16,3 % 6,9 % 8,7 % – 187 000 km
15 let 13,0 % 8,1 % 8,8 % 194 000 km 194 000 km
16 let 19,4 % 7,2 % 9,6 % 192 000 km 206 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCX-9YetiVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 32,3 12,1 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 30,2 5,6 29,3
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 26,4 9,9 52,2
Kabina a karoserie 6.2 24,2 8,8 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 14,8 4,0 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 12,8 5,8 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 11,4 1,5 11,3
Stav skel 3.2 9,1 5,6 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mazda CX-9
CX-9ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4149,9 %+71 %
Plyn (LPG, CNG)46016,1 %+122 %
Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %

Vybíráte mezi CX-9 a Yeti? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mazda CX-9 · Škoda Yeti · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání