Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Mazda Premacy vs. Škoda Rapid

Mazda Premacy má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 64 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Premacy +28 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Mazda PremacyŠkoda Rapid
Neúspěšných prohlídek13,1 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+28 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce19,8 roku7,0 roku
Prohlídek v datech2 113233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 10 20 30 2 5 8 11 15 18 21 25 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,3 % Škoda Rapid: 7,8 % Mazda Premacy: 16,9 %
  • Mazda Premacy
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMazda PremacyŠkoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky–1,3 %2,4 %
4 roky–2,0 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–3,2 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–4,0 %5,2 %
10 let–5,7 %6,4 %
11 let–6,3 %6,6 %
12 let–7,1 %7,7 %
13 let–7,8 %7,7 %
15 let18,7 %–8,8 %
16 let13,2 %–9,6 %
17 let13,0 %–9,5 %
18 let12,6 %–10,0 %
19 let12,5 %–10,0 %
20 let13,0 %–10,4 %
21 let11,8 %–10,5 %
22 let8,9 %–10,8 %
23 let19,0 %–10,8 %
24 let17,6 %–11,0 %
25 let16,9 %–11,3 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříPremacyRapidVšechna autaNajeto – PremacyNajeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky – 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky – 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 75 000 km
6 let – 3,2 % 4,0 % – 83 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 99 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 108 000 km
9 let – 4,0 % 5,2 % – 125 000 km
10 let – 5,7 % 6,4 % – 139 000 km
11 let – 6,3 % 6,6 % – 148 000 km
12 let – 7,1 % 7,7 % – 158 000 km
13 let – 7,8 % 7,7 % – 162 000 km
15 let 18,7 % – 8,8 % – –
16 let 13,2 % – 9,6 % 202 000 km –
17 let 13,0 % – 9,5 % 216 000 km –
18 let 12,6 % – 10,0 % 214 000 km –
19 let 12,5 % – 10,0 % 219 000 km –
20 let 13,0 % – 10,4 % 221 000 km –
21 let 11,8 % – 10,5 % 226 000 km –
22 let 8,9 % – 10,8 % 233 000 km –
23 let 19,0 % – 10,8 % 212 000 km –
24 let 17,6 % – 11,0 % 218 000 km –
25 let 16,9 % – 11,3 % 209 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadPremacyRapidVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 119,5 7,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 102,5 2,4 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 98,1 6,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 68,9 4,4 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 42,5 1,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 28,9 1,6 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 24,6 2,6 11,3
Nápravy 5.1 13,5 0,6 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mazda Premacy
PremacyProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 21012,3 %+20 %
Nafta82514,1 %+39 %
Plyn (LPG, CNG)7213,9 %+35 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi Premacy a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mazda Premacy · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání