Srovnání podle STK · Střední třída

Mercedes-Benz C vs. Volkswagen Passat

Ve spolehlivosti podle STK se Mercedes-Benz C a Volkswagen Passat stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je C −7 % proti průměru, Passat −7 % proti průměru.

Mercedes-Benz CVolkswagen Passat
Neúspěšných prohlídek7,3 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)−7 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce14,2 roku13,5 roku
Prohlídek v datech45 519399 764

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Passat: 13,1 % Mercedes-Benz C: 7,9 %
  • Mercedes-Benz C
  • Volkswagen Passat
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMercedes-Benz CVolkswagen PassatVšechna osobní auta
1 rok–5,6 %2,6 %
2 roky–4,2 %2,8 %
3 roky1,9 %2,1 %2,4 %
4 roky3,6 %2,7 %3,3 %
5 let3,0 %3,0 %2,9 %
6 let3,1 %4,2 %4,0 %
7 let4,1 %4,4 %4,0 %
8 let4,3 %5,1 %5,2 %
9 let5,0 %5,2 %5,2 %
10 let6,0 %6,3 %6,4 %
11 let6,7 %6,8 %6,6 %
12 let7,7 %7,2 %7,7 %
13 let8,4 %7,4 %7,7 %
14 let8,7 %7,8 %8,7 %
15 let9,3 %8,0 %8,8 %
16 let8,2 %8,4 %9,6 %
17 let8,9 %8,2 %9,5 %
18 let9,3 %9,4 %10,0 %
19 let8,2 %9,0 %10,0 %
20 let9,9 %9,0 %10,4 %
21 let9,0 %9,6 %10,5 %
22 let10,7 %9,4 %10,8 %
23 let10,9 %9,8 %10,8 %
24 let7,9 %9,6 %11,0 %
25 let8,2 %10,2 %11,3 %
26 let10,0 %10,4 %11,2 %
27 let8,8 %11,1 %11,0 %
28 let6,0 %10,3 %10,9 %
29 let7,9 %13,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCPassatVšechna autaNajeto – CNajeto – Passat
1 rok – 5,6 % 2,6 % 22 000 km 25 000 km
2 roky – 4,2 % 2,8 % 43 000 km 76 000 km
3 roky 1,9 % 2,1 % 2,4 % 71 000 km 111 000 km
4 roky 3,6 % 2,7 % 3,3 % 89 000 km 137 000 km
5 let 3,0 % 3,0 % 2,9 % 111 000 km 151 000 km
6 let 3,1 % 4,2 % 4,0 % 120 000 km 167 000 km
7 let 4,1 % 4,4 % 4,0 % 158 000 km 188 000 km
8 let 4,3 % 5,1 % 5,2 % 155 000 km 199 000 km
9 let 5,0 % 5,2 % 5,2 % 189 000 km 224 000 km
10 let 6,0 % 6,3 % 6,4 % 206 000 km 238 000 km
11 let 6,7 % 6,8 % 6,6 % 216 000 km 248 000 km
12 let 7,7 % 7,2 % 7,7 % 227 000 km 261 000 km
13 let 8,4 % 7,4 % 7,7 % 243 000 km 268 000 km
14 let 8,7 % 7,8 % 8,7 % 251 000 km 281 000 km
15 let 9,3 % 8,0 % 8,8 % 260 000 km 292 000 km
16 let 8,2 % 8,4 % 9,6 % 262 000 km 302 000 km
17 let 8,9 % 8,2 % 9,5 % 269 000 km 309 000 km
18 let 9,3 % 9,4 % 10,0 % 274 000 km 314 000 km
19 let 8,2 % 9,0 % 10,0 % 277 000 km 316 000 km
20 let 9,9 % 9,0 % 10,4 % 280 000 km 319 000 km
21 let 9,0 % 9,6 % 10,5 % 278 000 km 327 000 km
22 let 10,7 % 9,4 % 10,8 % 272 000 km 330 000 km
23 let 10,9 % 9,8 % 10,8 % 267 000 km 332 000 km
24 let 7,9 % 9,6 % 11,0 % 254 000 km 332 000 km
25 let 8,2 % 10,2 % 11,3 % 259 000 km 333 000 km
26 let 10,0 % 10,4 % 11,2 % – –
27 let 8,8 % 11,1 % 11,0 % – –
28 let 6,0 % 10,3 % 10,9 % – –
29 let 7,9 % 13,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCPassatVšechna auta
Kabina a karoserie 6.2 23,0 36,1 43,0
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 33,9 35,6 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 22,2 32,3 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 22,2 30,9 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 9,6 18,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 12,5 14,2 15,6
Stav skel 3.2 9,5 10,9 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 6,4 10,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mercedes-Benz C
CProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín9 9657,2 %−14 %
Nafta35 7317,2 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)63214,1 %+41 %
Volkswagen Passat
PassatProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín30 6807,8 %−4 %
Nafta360 5356,8 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)5 85810,2 %+31 %

Vybíráte mezi C a Passat? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mercedes-Benz C · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání